Reklama

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaleca: na cmentarzu załóż maseczkę

Opublikowano: czw, 28 paź 2021 10:45
Autor: | Zdjęcie: Screen YouTube

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaleca: na cmentarzu załóż maseczkę - Zdjęcie główne

Adam Niedzielski | foto Screen YouTube

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Czy ponownie 1 listopada rząd zdecyduje o zamknięciu cmentarzy? Jak na razie nie ma takiej decyzji. Jest za to zupełnie inne zalecenie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Ubiegłoroczny Dzień Wszystkich Świętych był zupełnie inny niż poprzednie. Tuż przed 1 listopada rząd zdecydował o zakazie wstępu na teren cmentarzy, Polacy zostali pozbawieni możliwości odwiedzenia grobów swoich bliskich. Wszystko przez pandemię COVID-19. W tym roku nie powinno dojść do takiej sytuacji. Jak na razie nie ma żadnych rządowych rekomendacji w tej kwestii. Pojawiło się za to zupełnie inne zalacenie.

Podczas konferencji prasowej w Sosnowcu minister zdrowia Adam Niedzielski zaleca założenie maseczki podczas pobytu na cmentarzach.

- Nie będzie żadnej ostrej regulacji, to jest odwoływanie się do odpowiedzialności, nie tylko za siebie, ale za swoich bliskich i swoje otoczenie. W polskiej tradycji tłumnie odwiedzamy cmentarze. Liczba osób odwiedzająca miejsca pamięci jest dużo. Pojawia się tłok, trudno o zachowanie dystansu. Myślę, że każda odpowiedzialna osoba podejmie decyzję, która z mojego punktu widzenia jest oczywista i będzie miała maseczkę.

- mówił Adam Niedzielski.

Obecnie najwięcej nowych i potwierdzonych zakażeń jest w trzech regionach Polski. Są to województwa: mazowieckie, lubelskie i podlaskie.

OD REDAKTORA:

Czwarta fala pandemii COVID-19 - Dzień Wszystkich Świętych, tłumy na cmentarzach, które nie są przecież zamkniętymi obiektami, ale są na "świeżym powietrzu". Co wymyśli nasz rząd? Maseczki, ale tym razem nie zanosi się na twardy nakaz, ale zalecenie. Cóż, pewnie i tak skończy się na tym, że niezbyt wiele osób będzie zasłaniało usta i nos. Tylko teraz wyjaśnijmy dlaczego nie stosuje się takich regulacji w przypadku osób na trybunach spotkań piłkarskich (w piątek, 29 października, przy Solskiego w Mielcu będzie komplet widzów) - tam wirus jest mniej groźny? Poziom zmęczenia maseczkami, COVID-19 jest ogromny, a to nie wróży nic dobrego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    ups

    I chociaż las się kurczył, drzewa wciąż głosowały na topór, ponieważ topór był sprytny i przekonał drzewa, że skoro jego rękojeść jest wykonana z drewna, to on jest jednym z nich

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

    Tak powiem

    Wale niedzielę.