Reklama

Minister zdrowia upomina biskupów, żeby wierni zakładali maseczki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Minister zdrowia upomina biskupów, żeby wierni zakładali maseczki  - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z apelem, żeby biskupi diecezjalni o przypomnienie proboszczom parafii informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych, zwłaszcza podczas mszy świętych.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w specjalnym piśmie do Konferencji Episkopatu Polski zaapelował o przypominanie wiernym o konieczności zakrywania ust i nosa podczas nabożeństw. 

- Niestety, biorąc pod uwagę liczbę zaszczepionych, nie jesteśmy w pełni chronieni przed zwiększoną transmisją wirusa. Nadal musimy ukierunkowywać nasze siły na ograniczenie tej transmisji i ochronę osób starszych, z osłabioną odpornością, przewlekle chorych, przez groźnymi konsekwencjami.

- napisał szef resortu zdrowia. 

Minister Niedzielski wskazał, że każdy Polak ma umożliwiony dostęp do szczepień przeciwko COVID-19. Zaznaczył jednocześnie, że ministerstwo robi wszystko, aby czwarta fala była jak najłagodniejsza w skutkach. 

- Mając na uwadze zdrowie i życie obywateli Polski, w tym wiernych Kościoła Katolickiego, zwracam się do Waszej Ekscelencji z prośbą o wspólne działanie, które szczególnie ma na celu ochronę słabszych przed możliwym zakażeniem.

- apeluje minister.

 - Zwracam się do księdza arcybiskupa z apelem o przypomnienie w diecezjach, dekanatach oraz parafiach informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych.

- napisał szef Ministerstwa Zdrowia. 

W niedzielę, 10 października, w Polsce potwierdzono zakażenia u 1527 osób. Pięć osób zmarło. Na Podkarpaciu odnotowano 77 nowych zakażeń koronawirusem. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy