Reklama

Lokalne lockdowny od przyszłego tygodnia? Które powiaty na Podkarpaciu są zagrożone? W piątek decyzja rządu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Lokalne lockdowny od przyszłego tygodnia? Które powiaty na Podkarpaciu są zagrożone? W piątek decyzja rządu - Zdjęcie główne

Będzie lockdown? W piątek decyzja rządu | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Dane z bieżącego tygodnia, czyli rosnące statystyki zgonów i liczba wykrywanych nowych przypadków koronawirusa, będą przedmiotem piątkowych dyskusji polityków, lekarzy i naukowców, działających w ramach Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zdaniem Waldemara Kraski, wiceministra zdrowia, nie można wykluczyć lokalnych lockdownów.

Rząd zakłada, że najbardziej realną formą działań, zmierzających do zatrzymania rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce, jest regionalizacja obostrzeń, czyli podział kraju na powiaty żółte i czerwone. - Obecnie plan zakłada, że przekroczenie progu 48 zakażeń na 100 tysięcy (średnia zakażeń z siedmiu dni) będzie decydowało o tym, by region stał się strefą czerwoną, a 24 zakażeń na 100 tysięcy, by przekształcony został w strefę żółtą - mówił w wypowiedzi dla PAP Adam Niedzielski, minister zdrowia. 

- Przyrosty dziennych zachorowań jeszcze niedawno sięgał około 100-110 procent. Od kilkunastu dni obserwujemy, że to jest około 50 proc., więc można powiedzieć o delikatnym wyhamowaniu trendu wzrostowego. Oczywiście nie wyciągałbym daleko idących wniosków, ale widać iskierkę nadziei - mówił PAP Waldemar Kraska.

Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza, że piątkowe posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego może skutkować wprowadzeniem nowych restrykcji i obostrzeń, ale tylko na poziomach regionalnych. 

- Na przykład jednym z rozwiązań jest zmniejszenie obowiązujących limitów dla osób niezaszczepionych. Musimy promować szczepienia, by Polacy widzieli, że państwo coś w zamian im oferuje

- mówił dla PAP wiceminister Kraska.

Rzeszów, Przemyśl i powiat stalowowolski w strefie czerwonej

Tymczasem, gdyby założenia podziału Polski na strefy żółte i czerwone, zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia weszły w życie, to w czwartek, 4 listopada, w strefie czerwonej znalazłby się powiat stalowowolski oraz miasta Rzeszów i Przemyśl. W strefie żółtej byłoby Krosno wraz z powiatem krośnieńskim oraz powiaty łańcucki i niżański. 

Na Podkarpaciu z dnia na dzień liczba nowych przypadków COVID-19 wzrosła z 451 w środę, do 691 w czwartek. W Rzeszowie potwierdzono ponad 100 zakażeń.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy