Reklama

Lockdown w powiatach! Rząd rozważa taką możliwość

Opublikowano:
Autor:

Lockdown w powiatach! Rząd rozważa taką możliwość - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Nowe regulacje, powrót do obostrzeń i przestrzeganie przed kolejną falą koronawirusa. Od 27 lutego czerwoną strefą jest całe województwo warmińsko-mazurskie, a wkrótce większy reżim sanitarny może być obecny w innych rejonach Polski.

Rzecznik rządu Piotr Müller zapytany w programie "Tłit" portalu wp.pl o wprowadzenie "lockdownów powiatowych", odparł, że "jest to wariant brany pod uwagę". Trzecia fala pandemii może być znacznie groźniejsza niż wcześniejsze dwie.

CZYTAJ TAKŻE:

- Wszystko zależy od struktur zakażeń w danym województwie. Czasami to ma sens, żeby to regulować powiatowo, a czasami niestety trzeba decydować się na regulacje wojewódzkie, ale każdy z tych wariantów jest otwarty.

- powiedział.

Sytuacja pandemiczna zmienia się. Już teraz mówi się, że większe obostrzenia będą obowiązywały w kolejnych dwóch województwach, gdzie średnia wzrostu zakażeń jest coraz większa. To województwa: pomorskie i lubuskie.

OBOSTRZENIA OBOWIĄZUJĄCE OD 27 LUTEGO - bez województwa warmińsko-mazurskiego:

  • Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  • Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  • Otwarte baseny. Aquaparki nadal będą nieczynne.
  • Stoki otwarte.
  • Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  • Siłownie dalej zamknięte.
  • Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.
  • Przyłbice mogą być stosowane jedynie dodatkowo. Nie są dopuszczone jako element zastępujący maseczkę, która jest obowiązkowa. 
2 marca w całym kraju potwierdzono 7937 nowych przypadków zakażeń COVID-19, z czego na Podkarpaciu to 493 nowe zakażenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy