Reklama

Lewica chce obowiązkowych szczepień. W poniedziałek złoży w Sejmie projekt ustawy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Twitter

Lewica chce obowiązkowych szczepień. W poniedziałek złoży w Sejmie projekt ustawy - Zdjęcie główne

"TAK dla obowiązkowych szczepień". Lewica składa projekt ustawy | foto Twitter

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 W poniedziałek Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy złoży projekt ustawy o obowiązkowych szczepieniach przeciw COVID-19 i o wyłączeniu osób zaszczepionych z obostrzeń. - Pandemia szaleje, a premier Morawiecki i minister Niedzielski od czterech tygodni nie zrobili nic, żeby ograniczyć wzrost zachorowań - mówił w niedzielę przewodniczący klubu Lewicy w Sejmie Krzysztof Gawkowski.

-W Polsce mamy największą ilość zgonów na 1 mieszkańca w całej Unii Europejskiej. Mamy najwięcej od dwóch lat osób na kwarantannie. Rząd nie przygotował się do czwartej fali koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski stracił wiarygodność dla pracowników ochrony zdrowia, a także, że nie znalazł czasu, aby podczas posiedzenia Sejmu, na którym była debata na temat COVID-19, spotkać się z parlamentarzystami - mówił w niedziele Krzysztof Gawkowski z Lewicy.  

Lewica chce obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19, a dla tych, którzy chcieliby się od nich uchylić, przewiduje wysokie kary grzywny.

- Uważamy, że zakłady pracy i pracodawcy powinni mieć prawo do kontroli, kto jest zaszczepiony, kto jest niezaszczepiony. Uważamy, że nie powinien być ogłaszany lockdown, a zakłady pracy, w których są wszyscy wyszczepieni, powinny pracować. Obligatoryjnie, bez względu na to, czy ktoś podlega grzywnie, czy ktoś nie podlega grzywnie, powinni być wyszczepieni: pracownicy opieki zdrowotne i DPS-ów, szkół oraz żłobków - mówił Włodzimierz Czarzasty, szef Lewicy.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce się przypodobać antyszczepionkowcom, a nie walczy z epidemią. Polityka i rządzenie to jest zdolność do wzięcia odpowiedzialności. W polskiej polityce jest dosyć popularne migania się od odpowiedzialności, mówienie: niech zrobią to inni 

- mówił z kolei Adrian Zandberg, z partii Razem. 

Projekt ustawy Lewicy pod nazwą "TAK dla obowiązkowych szczepień" trafi w poniedziałek do Marszałka Sejmu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy