Reklama

Koronawirus w czterech szkołach. Uczniowie idą na naukę zdalną!

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w czterech szkołach. Uczniowie idą na naukę zdalną! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 W czterech szkołach na Podkarpaciu, po stwierdzeniu zakażenia koronawirusem, powróciła nauka zdalna i kwarantanny. Eksperci nie pozostawiają złudzeń - takich przypadków z dnia na dzień będzie coraz więcej.

W związku z potwierdzonymi przypadkami zakażenia koronawirusem wśród uczniów i nauczyciela, w czterech placówkach oświatowych na Podkarpaciu, zdecydowano o wprowadzeniu nauki zdalnej. Sanepid nałożył także kwarantanny na osoby, mające styczność z zakażonymi.

Do 12 września potrwa nauka zdalna jednej klasy z Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie, do 13 września zaś  spędzą czas w domu uczniowie jednego oddziału szkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Zarzeczu. Identycznie jest w przypadku klasy z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku. Trochę dłużej, bowiem do 17 września, zawieszono dwie klasy w Szkole Podstawowej w Koszycach, w gminie Orły.

- W trzech przypadkach zakażenie koronawirusem wykryto wśród jednego z uczniów. Jedynie w szkole w Koszycach był to nauczyciel

- mówiła rzeszowskiej "Wyborczej" Katarzyna Kwiatanowska-Rodkiewicz z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Jak podkreślają eksperci, sam fakt zakażeń w szkołach, nie jest już niczym nadzwyczajnym. Jednakże, wobec małego współczynnika wyszczepialności wśród uczniów powyżej 12 roku życia, sprawia, że z dnia na dzień liczba oddziałów szkolnych kierowanych na kwarantanny i naukę zdalną będzie rosnąć. 

Przypomnijmy, że dzieci i młodzież powyżej 12 lat mogą zaszczepić się przeciwko COVID-19. Wystarczy wraz z opiekunem zgłosić się do punktu szczepień. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy