Reklama

Będzie lockdown!? Możliwy jest podział Polski na strefy: zielone, żółte i czerwone [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: shutterstock

Będzie lockdown!? Możliwy jest podział Polski na strefy: zielone, żółte i czerwone [MAPA] - Zdjęcie główne

W tym tygodniu podział Polski na strefy zielone, żółte i czerwone | foto shutterstock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Wprowadzenie nowych obostrzeń i podział kraju na strefy zielone, żółte i czerwone zapowiedział profesor Andrzej Horban, główny doradca premiera do spraw COVID-19. Nowych obostrzeń i restrykcji możemy spodziewać się już wkrótce.

Wprowadzenie nowych obostrzeń i ponowny podziału Polski na strefy czerwone, żółte i zielone będzie rekomendował rządowi doradca premiera do spraw COVID-19 profesor Andrzej Horban.

Nowe obostrzenia i restrykcje pojawią się jeszcze w tym tygodniu, nie wykluczone, że zostaną ogłoszone w najbliższą sobotę, 23 października i wejdą w życie od poniedziałku, 25 października. 

 - Wrócimy w tym momencie do stref żółtych i czerwonych.

- powiedział w programie ''Newsroom'' w wp.pl prof. Horban.

- To jest rzecz arbitralna. Takiego typu zalecenia powinny być już dawno wprowadzone w życie . W czwartek w Ministerstwie Zdrowia jest sztab kryzysowy i właśnie to przedstawię panu ministrowi pod rozwagę 

- mówił główny doradca premiera do spraw COVID-19.

Jak dodał, obostrzenia miałyby wrócić w regionach, w których liczba zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców przekracza określoną liczbę. Jeżeli rząd zdecyduje się na lokalne lockdowny, oznacza to limity w sklepach, naukę zdalną lub hybrydową, limity uczestników wydarzeń sportowych czy kulturalnych, ograniczenia w punktach restauracyjnych i usługowych.

Co ciekawe aktualne mapa stref wyglądałaby tak:

 

W strefie żółtej byłyby na Podkarpaciu powiaty niżański i stalowowolski.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 5559 nowych zakażeń, 75 osób zmarło. Na Podkarpaciu zakażenie koronawirusem potwierdzono u 259 osób.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy