Reklama

Cmentarze jednak będą zamknięte na 1 listopada. Waldemar Kraska zapowiada możliwe restrykcje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso

Cmentarze jednak będą zamknięte na 1 listopada. Waldemar Kraska zapowiada możliwe restrykcje - Zdjęcie główne

Czy cmentarze będą otwarte 1 listopada? | foto Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Czwarta fala się rozpędza i pomimo, że jej szczyt przewidywany jest na przełomie listopada i grudnia, już teraz w Polsce notowane jest prawie 4000 nowych zakażeń dziennie. Jeszcze kilka dni temu Adam Niedzielski minister zdrowia zaprzeczał możliwość zamykania cmentarzy we Wszystkich Świętych. Jego zastępca, Waldemar Kraska, przekazał jednak inne możliwe scenariusze.

– Decyzji całościowych, obejmujących cały kraj nie będziemy podejmować, będziemy starali się reagować punktowo, jeżeli będzie zła sytuacja w danym powiecie, te restrykcje będziemy wprowadzać – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. 

Tymczasem kilka dni temu, w wypowiedzi dla wp.pl, Adam Niedzielski zarzekał się, że sytuacja nie jest zła:

- Mamy teraz zupełnie inną sytuację ze względu na szczepienia. To nie jest tak, że w tym roku będziemy mieli do czynienia z jakimś gwałtownym skokiem zakażeń. W zeszłym roku z tygodnia na tydzień ta liczba zwiększyła się z 3 do 9 tysięcy

- mówił.

Zdaje się, że przewidywania szefa resortu zdrowia nijak mają się do gwałtownych wzrostów zakażeń. Tylko we wtorek, 19 października, w Polsce potwierdzono blisko 4 tysiące nowych zakażeń, o 60% więcej niż przed tygodniem.  

Zdaniem Waldemara Kraski decyzje o możliwym zamknięciu cmentarzy będą podejmowane na podstawie kilku kryteriów -  Nie tylko liczby nowych zakażeń, ale też liczby osób hospitalizowanych w powiecie, województwie, czy liczby osób zaszczepionych – informował wiceszef resortu zdrowia. 

– Będziemy starali się reagować punktowo, jeżeli będzie zła sytuacja w danym powiecie, te restrykcje będziemy wprowadzać

– powiedział w Polskim Radiu wiceminister zdrowia. – Ale poczekajmy jeszcze chwilę, zobaczymy, jak sytuacja będzie się rozwijała – mówił Kraska. 

Do 1 listopada jest coraz mniej czasu. Polacy chcą się dowiedzieć, czy rząd ponownie nie podejmie w ostatniej chwili decyzji o zamknięciu cmentarzy. Tymczasem w samym ministerstwie słyszymy dwugłos. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy