Reklama

Koniec pandemii koronawirusa? Rząd znosi wszystkie obostrzenia. Maseczki jednak pozostają

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Twitter

Koniec pandemii koronawirusa? Rząd znosi wszystkie obostrzenia. Maseczki jednak pozostają - Zdjęcie główne

Znikają wszystkie obostrzenia, zostają tylko obowiązkowe maseczki | foto Twitter

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 W środę (23 lutego) premier Mateusz Morawiecki przedstawił najnowsze informacje o sytuacji epidemicznej w Polsce. Jednocześnie zapowiedział zniesienie większości obostrzeń i restrykcji. Pozostaje tylko obowiązek noszenia maseczek.

Epidemia koronawirusa w Polsce hamuje, a dominujący wariant omikron nie jest tak niebezpieczny, jak poprzednie odmiany. To sprawiło, że rząd podjął decyzję o zmianie swojego podejścia do pandemii.

- Po wielu konsultacjach medycznych widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące i znieść restrykcje, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy

- przekazał premier.

- Od 1 marca znosimy większość obostrzeń o charakterze gospodarczym. Pozostaje tylko obowiązek izolacji i kwarantanny oraz noszenie maseczek w przestrzeni zamkniętej - poinformował Adam Niedzielski, minister zdrowia. 

- Pandemia COVID-19 towarzyszy nam już od 2 lat. Musieliśmy się w tym czasie zmierzyć z wyzwaniami, jakich nigdy do tej pory nie doświadczaliśmy. Musieliśmy wdrażać wiele nowych ograniczeń i zasad w życiu społecznym i gospodarczym - mówił premier Morawiecki, wyrażając nadzieję, że to już ostatnie chwile z koronawirusem. 

Zdaniem Niedzielskiego znaczący wpływ na polepszającą się sytuację epidemiczną w Polsce mają szczepienia. Szef resortu zdrowia zapowiedział także "zwalnianie" łóżek covidowych dla pacjentów wymagających leczenia innych chorób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy