Reklama

Jak będą wyglądała tegoroczne wizyty duszpasterzy po Bożym Narodzeniu w podkarpackich domach? Jest pierwsza decyzja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Jak będą wyglądała tegoroczne wizyty duszpasterzy po Bożym Narodzeniu w podkarpackich domach? Jest pierwsza decyzja - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Po Świętach Bożego Narodzenia powinny się odbywać tradycyjne wizyty duchownych w naszych domach. Wszystko wskazuje na to, że koronawirus ponownie wprowadzi sporo zmian.

Już w 2020 roku nie było po Bożym Narodzeniu wizyt księży w naszych domach, albo odbywały się w zupełni innej formule. Jak będzie tym razem?

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wydał zarządzenie dotyczące wizyty duszpasterskiej.

- W związku z panującą pandemią oraz w trosce o zdrowie wiernych i księży, w tym roku duszpasterskim kolęda powinna przybrać jedną z trzech form z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych. Wybór formy wizyty duszpasterskiej księża proboszczowie mają przedyskutować z parafialną radą duszpasterską lub z parafialnym zespołem synodalnym - czytamy na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej.

Pierwsza możliwość to tradycyjna wizyta duszpasterska w domach wiernych, którzy wcześniej wyraźnie o to poproszą. Kolejna opcja to msza święta w kościele lub kaplicy rodzin z poszczególnych rejonów parafii. Biskup napisał, że możliwe jest również połączenie tych dwóch form. Wkrótce podobne zarządzenia zostaną wydane przez Diecezję Sandomierską, Diecezję Rzeszowską oraz Archidiecezję Przemyską.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy