Reklama

Od poniedziałku nauka zdalna. Rodzice będą mogli dostać dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Od poniedziałku nauka zdalna. Rodzice będą mogli dostać dodatkowy zasiłek opiekuńczy - Zdjęcie główne

Od poniedziałku rusza nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 20 grudnia 2021 r., z powodu czwartej fali pandemii, uczniowie przechodzą na naukę zdalną. Rodzice i opiekunowie za czas spędzony z dzieckiem mogą starać się o dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

7 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o kolejnych obostrzeniach sanitarnych. Dotyczą one m.in. szkół podstawowych i średnich, które przechodzą na zdalną naukę. Ma obowiązywać od 20 grudnia do 9 stycznia - po tym terminie, jeśli nic się nie zmieni, uczniowie wrócą do szkół.

Komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Za czas nauki zdalnej rodzice i opiekunowie mogą dostać dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Niestety, nie przysługuje on każdemu.

Pieniądze otrzymają osoby opiekujące się dzieckiem, które nie ukończyło jeszcze 8 lat lub starszym, jeśli ma ono odpowiednie orzeczenie o niepełnosprawności.

 
Zasiłek nie przysługuje, jeśli dziecko ma zapewnioną opiekę, np. przez drugiego z rodziców, który korzysta z urlopu rodzicielskiego, wychowawczego, jest bezrobotny lub jest na urlopie wypoczynkowym.

Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy