Reklama

Adam Niedzielski: - Materializuje się czarny scenariusz rozwoju pandemii COVID-19! Możliwy jest krajowy lockdown [GRAFIKA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Onet

Adam Niedzielski: - Materializuje się czarny scenariusz rozwoju pandemii COVID-19! Możliwy jest krajowy lockdown [GRAFIKA] - Zdjęcie główne

Adam Niedzielski - minister zdrowia. | foto Onet

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Podczas czwartkowej konferencji prasowej poznaliśmy kolejne kroki rządu w walce z trzecią falą pandemii koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że mamy przyrost dziennych zachorowań i trzeba podjąć radykalne kroki. Czy przed świętami będzie narodowy lockdown?

Każdy kolejny dzień przynosi wzrost zakażeń koronawirusem. Minionej doby w skali kraju potwierdzono ponad 21 tysięcy nowych przypadków. Tak źle jeszcze nie było w 2021 roku.

CZYTAJ TAKŻE:

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że mamy teraz "czarny scenariusz rozwoju pandemii koronawirusa", a sytuacja w szpitalach jest coraz trudniejsza.

- Sytuacja pandemiczna jest zróżnicowana regionalnie i na to przede wszystkim zwracamy uwagę. Najgorzej jest w województwach warmińsko-mazurskim, pomorskim, mazowieckim i lubuskim. Wzrost nie daje sygnałów spowolnienia. Powoduje to zagrożenie dla infrastruktury szpitalnej, dlatego przygotowaliśmy szpitale tymczasowe, które będą systematycznie otwierane.

- dodał.

- Apeluję o to, aby już w tej chwili, nie czekając na nowe obostrzenia, stosować zasadę "zostań w domu". Na tym etapie wprowadzmy regionalne obostrzenia. Jest też możliwość, że w perspektywie następnych tygodni obostrzenia będą ogólnopolskie.

- powiedział Adam Niedzielski.

OBOSTRZENIA:

Do 28 marca w strefie czerwonej znajdować się będą cztery regiony.

Województwa pomorskie (od 13 marca), mazowieckie, lubuskie (od 15 marca) i warmińsko-mazurskie: zamknięte hotele, kina, muzea, galerie sztuki, teatry, opery, filharmonie, baseny, siłownie, sauny, solaria, obiekty sportowe. Ograniczona będzie działalność galerii handlowych. Nauczanie w klasach I-III odbywać się będzie w trybie hybrydowym.

ZOBACZ TAKŻE:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy