Reklama

- Rzecznik Praw Pacjenta kłamie w sprawie amantadyny - komentuje dr Włodzimierz Bodnar

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Rzecznik Praw Pacjenta

- Rzecznik Praw Pacjenta kłamie w sprawie amantadyny - komentuje dr Włodzimierz Bodnar - Zdjęcie główne

Bartłomiej Chmielowiec | foto Rzecznik Praw Pacjenta

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Ciąg dalszy sporu o amantadynę. Przemyski pulmonolog Włodzimierz Bodnar zarzuca Bartłomiejowi Chmielowcowi, czyli Rzecznikowi Praw Pacjenta, kłamstwa w sprawie amantadyny. Jednocześnie wskazuje, że ma dochodzić do publicznego szykanowania lekarza oraz jego placówki medycznej.

Kilka dni temu Paweł Grzesiowski, dyrektor Departamentu Prawnego Rzecznika Praw Pacjenta, przekazał szereg pytań do Przychodni Optima w Przemyślu dotyczących stosowania leków z amantadyną. Padają pytania: w jakich przypadkach przychodnia stosuje leki, jakie to są produkty, ilu osobom zaaplikowano je w 2021 roku? Czy w spółce ordynuje się pacjentom leki zawierającej amantadynę w leczeniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i wywołanej nim choroby COVID-19? Proszę o podanie, ilu pacjentom spółka zaordynowała jako właściwe leczenie zakażenia SARS-CoV-2 przy zastosowaniu wyżej wymienionych leków, które zawierają amantadynę od początku 2021 roku. Dodatkowo rzecznik pyta: czy lek był stosowany u dzieci poniżej 10 roku życia.

CZYTAJ TAKŻE:

Brak informacji lub nieprzekazanie dokumentacji zagrożone jest karą pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych. Doktor Włodzimierz Bodnar już wcześniej komentował to wszystko i uznaje wszczęcie całej procedury za bezpodstawne. 

 

- Warto dodać, że Rzecznik Praw Pacjenta zachowuje się przynajmniej arogancko a jego pismo ma na celu publiczne zastraszenie placówki i potencjalnie całe środowisko lekarskie. Bo w jakim celu zgłasza się do Przychodni o dane, o które jednocześnie prosi NFZ w tym samym czasie? I jednocześnie straszy nas karą na 50 tysięcy złotych za brak dostarczenia? Idąc dalej – jeśli mowa jest o aktualnej wiedzy medycznej co do skuteczności amantadyny, jest wiele badań i publikacji potwierdzających potencjał leczniczy amantadyny. To, że Rada Medyczna nie rekomenduje niczego skutecznego w leczeniu i hamowaniu replikacji wirusa SARS-CoV-2 nie jest argumentem do dyskredytacji leczenia choroby COVID-19.

- komentuje dr Bodnar.

Optima wskazuje, że odpowiada na wszystkie pisma, które są do niej kierowane i tak też było w przypadku dokumentu od Rzecznika Praw Pacjenta. Doktor Bodnar zaprasza Rzecznika na spotkanie podczas, którego chętnie omówi każdy przypadek.

- Już zapowiedziano kolejną falę pandemii, nic nie mam do ukrycia. A być może to Państwo coś ukrywacie?

- kończy przemyski pulmonolog.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy