Złote medale Katarzyny Zdziebło i Artura Brzozowskiego. Brąz dla Rafała Augustyna. Udane mistrzostwa Polski dla podkarpackiego chodu sportowego [WIDEO]

Sport To były pierwsze w historii Mistrzostwa Polski w Chodzie Sportowym na dystansie 35 kilometrów. Premierowe złoto i nowy rekord kraju padły łupem Katarzyny Zdziebło z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec. Wśród mężczyzn Dawida Tomalę pokonał Artur Brzozowski z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal Stalowa Wola.

Po dominacji Katarzyny Zdziebło na Mistrzostwach Polski na dystansie 20 kilometrów przyszedł czas na pewne zwycięstwo w pierwszych w historii mistrzostwach kraju na 35 kilometrów. Ta impreza odbyła się 14 maja w Opolu.

Zawodniczka LKS Stali Mielec pewnie pokonała Agnieszkę Ellward i wygrała z czasem 2:49:37. Jednocześnie oprawiła własny rekord Polski, który ustanowiła jesienią zeszłego roku. Dużo emocji było w rywalizacji mężczyzn. Na początku tempo dyktował Rafał Augustyn z LKS Stali Mielec, ale potem był to koncert Artura Brzozowskiego z KKL Stali Stalowa Wola. Samotnie liderował stawce, za jego plecami szedł – zmagający się nie tylko z rywalami, ale również bólem kolana, Dawid Tomala. Ostatecznie złoto Brzozowski zdobył z czasem 2:36:22. Drugie miejsce zajął mistrz olimpijski (2:37:22), a brąz dla Augustyna (2:39:26).

- Artur to wspaniały zawodnik. Nie wziął się znikąd. Był dwunastym zawodnikiem igrzysk w Tokio. W Japonii był mój dzień, w Opolu jego. Atmosfera w kadrze jest bardzo dobra. Motywujemy się. Każdy chce wygrać. Wymieniamy się.

- tak o Brzozowskim mówi Dawid Tomala na łamach portalu sport.tvp.pl.