Reklama

Wołowiec na ratunek [AKTUALIZACJA, VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Wołowiec na ratunek [AKTUALIZACJA, VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Janusz Niedźwiedź nie jest już trenerem drugoligowych piłkarzy Stali Rzeszów. Kto będzie teraz prowadził ekipę z Hetmańskiej? W środę, 11 marca, klub ogłosił, że sztab szkoleniowy wzmacnia Marcin Wołowiec.

AKTUALIZACJA - 11.03, godzina 11.23:

Marcin Wołowiec dołączył do sztabu szkoleniowego Stali Rzeszów. Poniżej treść oficjalnego komunikatu klubu z Hetmańskiej:

- Trener Marcin Wołowiec, który w czerwcu 2018 roku wrócił do Stali Rzeszów po rocznej przerwie, wzmacnia sztab szkoleniowy pierwszej drużyny i to on poprowadzi nasz zespół w 3 najbliższych meczach: z Elaną Toruń (14.03.2020), Widzewem Łódź (22.03.2020) i GKS Katowice (28.03.2020). Wołowiec to żywa legenda naszego klubu. Jego historia pokazuje, że przez całe życie żyje on i oddycha kulturą Stali Rzeszów. W swojej dotychczasowej karierze prowadził już pierwszą drużynę biało-niebieskich, a największy sukces osiągnął w roku 2010, kiedy to z juniorami starszymi Stali sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Polski. Teraz wraca na pełen etat do Stali i będzie jednym z głównych liderów naszego sztabu szkoleniowego. Trener Wołowiec posiada licencję UEFA A uprawniającą do prowadzenia zespołów uczestniczących w rozgrywkach o jedną klasę rozgrywkową niżej, a w bieżącym sezonie 2019/2020 prowadził również zespół juniora młodszego (U-17) Stali Rzeszów. Zgodnie z treścią art. 27 ust. 1 Uchwały nr IV/63 z dnia 20 kwietnia 2017 roku Zarządu PZPN spełnienie powyższych warunków uprawnia go do prowadzenia zespołu w najbliższych 3 kolejkach II ligi. Warto zaznaczyć, iż ruch ten zdecydowanie podkreśla wyjątkową jakość wzajemnych relacji z naszym klubem partnerskim Wólczanką Wólka Pełkińska, której szkoleniowcem był Marcin Wołowiec, za swoje dokonania wybrany Trenerem Roku w plebiscycie Podkarpackiej Nike 2019. Umowa trenera Wołowca z naszym klubem obowiązuje do czerwca 2021 roku. O dalszych zmianach w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny klub będzie informował na bieżąco w ciągu najbliższych tygodni.

Fot. Podkarpacielive.pl - Marcin Wołowiec wraca do Stali Rzeszów.

AKTUALIZACJA - 10.03, godzina 11.30:

Portal Podkarpacielive.pl poinformował, że możliwe jest zatrudnienie przy Hetmańskiej Marcina Wołowca. Obecnie Wołowiec prowadzi trzecioligową Wólczankę Wólkę Pełkińską, a w przeszłości już był trenerem Stali Rzeszów.

AKTUALIZACJA - 10.03, godzina 9.09:

Kibice Stali Rzeszów czekają na to kto będzie trenerem ich zespołu. Na razie na giełdzie nazwisk oprócz już wspomnianego Bogdana Zająca, pojawiają się takie osoby jak: Jacek Zieliński, Leszek Ojrzyński oraz Wojciech Stawowy. O tym, że Stawowy jest głównym kandydatem wspomniał na swoim Twitterze Janekx89, który jest świetnie obeznany w futbolowym światku.

9.03:

Dwa mecze i dwie porażki w meczach o ligowe punkty sprawiły że działacze Stali Rzeszów postanowili rozwiązać umowę z szkoleniowcem drużyny Januszem Niedźwiedziem. Oto treść komunikatu, który pojawił się w poniedziałek, 9 marca, na stronie internetowej Stali.

- To jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie podjęliśmy w ostatnim czasie. Trener Niedźwiedź wniósł do klubu, na boisku i poza nim bardzo wiele. Jego pasja, oddanie dla Stali i konsekwencja w działaniu pozostaną w naszej pamięci. Janusz Niedźwiedź to profesjonalista i lojalny człowiek. Awans do drugiej ligi, który osiągnęliśmy już w pierwszym sezonie Jego pracy przy Hetmańskiej 69, skuteczne wprowadzanie młodych zawodników do składu oraz seria ponad 14 miesięcy bez porażki na własnym stadionie to dokonania, za które zawsze będziemy mu wdzięczni. Trener Niedźwiedź kreował ofensywną tożsamość naszej drużyny i wspierał Stal w budowie tego, do czego dążymy. Wierzymy, że praca wykonana przez Trenera, detale, których nauczył zawodników, będą przez nich wykorzystywane i przyniosą radość naszym kibicom. W Stali Rzeszów jedną z najważniejszych wartości jest rozwój. Rozbieżność wizji dalszego rozwoju drużyny i sposobu wykorzystania zasobów klubu są podstawą naszej wspólnej decyzji o rozstaniu. Mamy duże ambicje i jesteśmy pewni, że również po zmianie trenera będziemy konkurowali o najwyższe cele. Teraz skupiamy uwagę na dalszej części sezonu i wierzymy, że kibice Stali zrozumieją naszą decyzję i dalej będą wspierać klub w kolejnych meczach.

Informację dotyczącą tego, kto poprowadzi drużynę w najbliższym meczu z Elaną Toruń, podana zostanie w przeciągu najbliższych dni. Tymczasem już pojawiają się plotki kto może być nowym trenerem zespołu. Mowa jest między innymi o Bogdanie Zającu, który pochodzi z Podkarpacia, a ostatnio był asystentem selekcjonera kadry narodowej Adama Nawałki.

Zobacz świetny film pożegnalny Janusza Niedźwiedzia przygotowany przez oficjalny kanał Stali.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE