Reklama

Tymczasowa obniżka wynagrodzeń w Stalówce [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Tymczasowa obniżka wynagrodzeń w Stalówce [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Stowarzyszenie Druga Liga Piłkarska zaproponowało cięcia wydatków u ekip na tym szczeblu rozgrywek. Piłkarze Apklan Resovii Rzeszów, Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów dostaną niższe wypłaty. To dopiero początek kłopotów?

17.04:

Stal Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna poinformowała w piątek, 17 kwietnia, że cała drużyna, sztab szkoleniowy, osoby funkcyjne w tym także Rada Nadzorcza w formie pisemnej potwierdzili uczestnictwo we wprowadzonym przez klub programie oszczędnościowym. Podjęte działania mają na celu uchronić "Stalówkę" przed utratą płynności finansowej w czasie panującej epidemii koronawirusa. Wszyscy zgodnie podpisali stosowne oświadczenia, na mocy których wprowadzone zostały obniżki pensji od 15 marca 2020 roku do 30 czerwca 2020 roku w przypadku przedwczesnego zakończenia sezonu 2019/2020 lub do czasu wznowienia treningów grupowych i rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi w sezonie 2019/2020.

Pomimo trudnej sytuacji, która dotknęła wszystkie kluby piłkarskie władze Stali zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by chronić klub i uniknąć redukcji kadrowych oraz ograniczyć negatywne skutki epidemii koronawirusa do minimum.

- Rozmowy o pieniądzach nigdy nie należą do łatwych. Aby dojść do porozumienia potrzeba bowiem zrozumienia sytuacji z obu stron i zdania sobie sprawy, z daleko idących konsekwencji w przypadku nie wykonania pewnych działań. Wypracowaliśmy wspólnie porozumienie, wynagrodzenia miesięczne zawodników, sztabu szkoleniowego oraz osób funkcyjnych w klubie, w tym także moje zostały obniżone. Wdrożyliśmy razem system tak zwanych "widełek płacowych", stąd też przedział obniżek waha się od 10 procent do 50 procent w zależności od wysokości zarobków - powiedział na łamach klubowej strony internetowej Wojciech Fabianowski, dyrektor sportowy Stali Stalowa Wola.

5.04:

Wstrzymane zostały miejskie dotacje dla trzech klubów piłkarskich z Rzeszowa: Stali, Resovii (druga liga) oraz Korony (czwarta liga). Stal Rzeszów, jak i Apklan Resovię miały z samorządu otrzymać po 500 tysięcy złotych. Korona Rzeszów mogła liczyć na ponad 50 tysięcy złotych. Powód? Rozgrywki zostały zawieszone i pieniądze nie wpłyną na konta klubów. Miasto nadal chce wspierać rzeszowskie kluby, ale musiało wstrzymać dotację ze względu na przepisy.

4.04:

Piłkarze drugoligowej Stali Rzeszów sami zaproponowali tymczasową obniżkę wynagrodzeń o 20 procent. Tak samo postąpili pracownicy klubu. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nikt nie wie, kiedy wróci normalność, a dziurę w budżecie trzeba będzie czymś zasypać.

- Robimy wszystko, by wymyślić najlepszy sposób na to, by wrócić do normalności jak najszybciej. Bardzo możliwe, że część kontraktów zawodników zostanie zamrożona i wypłacona w późniejszym terminie. To już będą indywidualne rozmowy, ale po wstępnych ustaleniach już wiem, że mamy tu grupę odpowiedzialnych piłkarzy, którzy rozumieją jaka jest sytuacja - komentuje dla Przeglądu Sportowego Rafał Kalisz, prezes Stali Rzeszów.

2.04:

Jak się dowiedzieliśmy w Stali Stalowa Wola trwają rozmowy z piłkarzami na temat obniżek pensji. Władze klubu po zakończeniu rozmów mają przekazać stosowne informacje w klubowym komunikacie.

31.03:

Pandemia koronawirusa wstrzymała rozgrywki piłkarskie na całym globie. Kluby znalazły się w trudnej sytuacji finansowej stąd też konieczne są cięcia w budżetach. Stowarzyszenie Druga Liga Piłkarska wystosowało apel z propozycją obniżek pensji dla piłkarzy.

- Działając w porozumieniu Klubów 2 Ligi zrzeszających się w ramach Stowarzyszenia Drugiej Ligi Piłkarska, przedstawiamy rekomendacje dotyczące czasowego ograniczenia wynagrodzeń zawodników oraz trenerów. Powszechnie panująca epidemia, zmusza Nas do podjęcia bardzo ciężkich decyzji dotyczących dalszego funkcjonowania Klubów. Wszyscy jesteśmy na dzisiaj niepewni co nam przyniosą kolejne miesiące. Zdajemy sobie sprawę, że nikt nie był przygotowany na paraliż rozgrywek piłkarskich co wiąże się z poważnymi stratami finansowymi. Brak możliwości rozgrywania meczów ligowych powoduje brak wpływów finansowych do Klubów, z tytułu umów sponsorskich, promocji Samorządów, czy też wpływów z tytułu zakupu biletów na mecze. Wstępne oszacowaliśmy straty wszystkich Klubów 2 ligi na poziomie 10 mln zł biorąc pod uwagę pierwsze półrocze 2020 roku. Zwracamy się z apelem do wszystkich zawodników i trenerów pracujących w Klubach 2 ligi o pełną wyrozumiałość i powagę z uwagi na zaistniałą sytuację. W najbliższych dniach zapewne przystąpicie do renegocjacji Waszych wynagrodzeń, co nigdy nie jest przyjemne ani łatwe. Sprawą kluczową na dzisiaj jest wprowadzenie takich mechanizmów i rozwiązań, które pozwolą przetrwać ten ciężki okres. Stoimy dzisiaj przed dużym wyzwaniem jak przeorganizować Klub tak, aby nie zbankrutował, a jednocześnie zapewnić jego funkcjonowanie i zachować płynność finansową. W związku z tym DLP rekomendujemy czasowe ograniczenie wynagrodzeń o 50% całkowitego uposażenia (do momentu rozpoczęcia nowych rozgrywek sezonu 2020/2021), oraz kwotą uznaną za maksymalną będzie wartość całkowitego uposażenia na poziomie 3500 złotych brutto. Zmiany miałyby wchodzić od momentu zawieszenia rozgrywek. Liczymy na Waszą wyrozumiałość, gdyż Kluby to dla Was miejsce pracy. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia to wiele z nich przestanie istnieć w najgorszych scenariuszach lub straci płynność finansową, a co za tym idzie stracicie miejsce swojego zarobkowania i robienia tego co kochacie na poziomie centralnym.
Prezesi Klubów 2 ligi

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE