Turniej eliminacyjny Euro U19 kobiet: Porażka Polek z Serbkami. Grad goli i mnóstwo emocji. Na trybunach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli było biało-czerwono [ZDJĘCIA]

Sport Po remisie ze Szwajcarią i rozgromieniu Czeszek drużyna prowadzona przez Katarzynę Barlewicz miała szansę na awans do Mistrzostw Europy U-19. Warunek? Wygrać z Serbkami. Tak jednak się nie stało, a dziewczęta z Bałkanów dobiły Polki po przerwie. Biało-czerwone grały do końca i było mnóstwo emocji.

Przez kilka dni na Podkarpaciu odbywał się turniej eliminacyjny Mistrzostw Europy U-19 kobiet. Polki po remisie ze Szwajcarią i pokonaniu Czeszek były w grze o awans.

Zaczęło się pięknie od gola Nicole Jendrzejczyk, szybko jednak wyrównała Anja Jestrovic. W pierwszych 45 minutach gry oba zespoły stworzyły sobie jeszcze kilka okazji do strzelenia gola, ale albo świetnie broniły bramkarki, albo atakujące raziły brakiem skuteczności. Jednocześnie w Boguchwale Czeszki grały ze Szwajcarkami i prowadziły, co dawało im awans. Wszystko miało się rozstrzygnąć w drugiej połowie. Wielka szkoda, że nasze kadrowiczki między 54 a 65 minutą straciły trzy gole, które miały "załatwić" sprawę. Polki grały do końca i na trzy minuty przed końcem spotkania zbliżyły się na jedno trafienie.

Ostatecznie to Czeszki wygrały "polską grupę" i awansowały na Euro.

Polska - Serbia 3:4 (1:1)

Bramki: Nicole Jendrzejczyk 8', Katja Skupień 72', Patrycja Sarapata 87' - Nina Matejic 54', 62', Anja Jestrovic 17', Martyna Cygan 65' samobójczy.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Polska - Serbia. Mamy także ujęcia kibiców, których pojawiło się na obiekcie PCPN w Stalowej Woli ponad 1400.