Trzecia liga grupa IV: Chwila chwały! Siarka Tarnobrzeg gromi Wieczystą Kraków [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
79
zdjęć

Siarka Tarnobrzeg - Wieczysta Kraków | foto Grzegorz Lipiec

Sport Siarka Tarnobrzeg wysoko pokonuje Wieczystą Kraków. Sławomir Peszko i jego ekipa na czele z Michałem Pazdan przy Alei Niepodległości musiała przełknąć gorycz porażki.

Przed tym meczem już wszystko było jasne - Wieczysta Kraków miała już zapewniony awans do drugiej ligi, a więc spotkanie to miało tylko i wyłącznie charakter prestiżowy. Mimo wszystko w szeregach Siarki Tarnobrzeg widać było mobilizację i wolę walki. To podopieczni Dariusza Kantora byli stroną przeważającą. Pierwsza okazja miała miejsce już w 3. minucie, kiedy to Marcin Kumorek nieznacznie pomylił się z główki. W 14. minucie Piotr Lisowski posłał z boku piłkę do Kosei Iwao, ale jego próba zakończyła się rzutem rożnym, a nie golem. Aktywny był Kumorek, który ponownie zagroził strzałem z głowy po rzucie rożnym. Nie minęło parę minut, a w słupek po kornerze uderzył Szymon Feret.

26. minuta przyniosła kolejną okazję. Dawid Lisowski posłał piłkę przez pole karne, ale do bramki zamiast piłki wpadł, próbujący przeciąć ją Szymon Feret. Jedną z niewielu okazji Wieczystej w pierwszej połowie był niecelny strzał Thiboulta Moulina z 31. minuty. Siarka nadal atakowała, lecz próby Sulkowskiego z rzutu wolnego, a także okazje Fereta i Piotra Lisowskiego nie okazały się skuteczne. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, bramkę po wrzuceniu piłki z autu w pole karne Siarki zdobył Michał Mak. To był pierwszy celny strzał Wieczystej.

Na szczęście w drugiej połowie spotkania kibice nie musieli czekać aż tak długo na bramki. W 55 minucie po zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Kamil Orlik, który pewnym strzałem pokonał Plewkę i wyrównał stan rywalizacji.  W 59. minucie było już 2:1 dla Siarki. Szymon Feret fantastycznie wypuścił Kosei Iwao, a Japończyk w sytuacji sam na sam skutecznie wykończył akcję strzałem, który odbił się jeszcze od wewnętrznej strony słupka. 62 minuta przyniosła trzecią bramkę dla Siarkowców. Kosei Iwao zgrał z boku boisku do Kamila Orlika, a ten przytomnie podał jeszcze do Szymona Fereta, który ze spokojem znalazł sobie pozycję i oddał strzał, z którym nie poradził sobie Plewka.

W 65. minucie Michał Pazdan przewinił w polu karnym na Szymonie Kalińcu i arbiter wskazał na wapno. Do rzutu karnego podszedł Kamil Orlik i pewnie zamienił go na bramkę. W 77. minucie drugą bramką popisał się Kosei Iwao. Świetnym przeglądem pola w tej sytuacji wykazał się Dawid Lisowski, który asystował Japończykowi. W 80. minucie Piotr Cichocki dobił Wieczystą swoją bramką na 6:1. Krakowski klub stać było jeszcze na bramkę Michała Fidziukiewicza i mecz zakończył się wysoką wygraną tarnobrzeżan 6:2. W nastepnej kolejce Siarkę czeka pojedynek z Podhalem Nowy Targ, a sezon przy Alei Niepodległości zostanie zakończony 8 czerwca w meczu ze Świdniczanką Świdnik.

Siarka Tarnobrzeg - Wieczysta Kraków 6:2 (0:1)