Zadanie wykonane. Siarka Tarnobrzeg zagra w finale Pucharu Polski

Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Zadanie wykonane. Siarka Tarnobrzeg zagra w finale Pucharu Polski - Zdjęcie główne

Siarka Tarnobrzeg | foto Grzegorz Lipiec

Sport Siarka Tarnobrzeg w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski! Podopieczni Dariusza Kantora ograli Igloopol Dębica i teraz czekają na swojego finałowego rywala.

Igloopol Dębica był półfinałowym rywalem Siarki Tarnobrzeg w Półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Siarka przystąpiła do niego po zwycięstwie 3:0 na szczeblu okręgowym z Sokołem Kamień. Igloopol Dębica zwyciężył natomiast z Sokołem Kolbuszowa Dolna dopiero po rzutach karnych.

W pierwszej połowie tego półfinałowego pojedynku nie padła ani jedna bramka. Siarka miała swoje okazje, ale nie była w stanie zamienić żadnej z nich na gola. Strzelanie zaczęło się w drugiej połowie.

Wynik w 56. minucie otworzył Kosei Iwao, który zrobił użytek ze zgrania piłki głową przez Szymona Fereta. W 59. minucie w polu karnym padł Konrad Misztal. Do jedenastki podszedł Kamil Orlik i pewnie ją wykorzystał. W 65. minucie było już 3:0 dla tarnobrzeżan. Marcin Kumorek najlepiej odnalazł się w polu karnym i podwyższył prowadzenie Siarki. 75 minuta przyniosła czwarte i ostatnie trafienie dla zespołu prowadzonego przez Dariusza Kantora. Drugą bramkę tego dnia zdobył Kamil Orlik.

Finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim odbędzie się 19 czerwca. Siarka pozna swojego rywala 29 maja. Wtedy w drugim półfinale KS Wiązownica spotka się z Karpatami Krosno.

Igloopol Dębica - Siarka Tarnobrzeg 0:4 (0:0)