Reklama

TOUR DE POLOGNE wjeżdża na Podkarpacie. Sprawdź utrudnienia pierwszego dnia [WIDEO, MAPA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Szymon Gruchalski

TOUR DE POLOGNE wjeżdża na Podkarpacie. Sprawdź utrudnienia pierwszego dnia [WIDEO, MAPA] - Zdjęcie główne

Tour de Pologne wjeżdża na Podkarpacie | foto Szymon Gruchalski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Najważniejsza kolarska impreza w Polsce na Podkarpaciu. Przy trasie przejazdu barwnego peletonu po powiatach lubaczowskim, przemyskim, jarosławskim i Przemyślu ustawi się pewnie mnóstwo kibiców. Za to kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami.

Tour de Pologne już ruszył. Za kolarzami jest pierwszy etap Lublin - Chełm. Teraz czas na dwudniowe ściganie po Podkarpaciu.

CZYTAJ TAKŻE:

Drugi etap wystartuje z Zamościa. Kolarze udadzą się w stronę Przemyśla. Pagórki z pierwszej części etapu nie powinny mieć jednak wpływu na końcowe rozstrzygnięcia, czego nie można powiedzieć o podjazdach, które organizatorzy zaplanowali w końcówce. Do Przemyśla kolarze wjadą na 50 kilometrów do końca zmagań. Następnie skierują się na południe, gdzie pokonają obfitującą w ścianki rundę. Na początku podjadą pod niekategoryzowane wzniesienie w okolicach Fredropolu, a później czekać będą ich dwie, bardzo wymagające wspinaczki – pod Kalwarię Pacławską (II kategoria) i Gruszową (II kategoria) – których nachylenie sięga nawet kilkunastu procent. Po zjeździe z Gruszowej kolarze wrócą do Przemyśla, gdzie na kolejnej ściance zlokalizowany będzie finisz.

 

UTRUDNIENIA POWIAT JAROSŁAWSKI:

Wjazd peletonu na teren powiatu jarosławskiego planowany jest na godzinę 16:22, a godzina wyjazdu 17:08. Kolarze będą przejeżdżać trasą: Czerniawka - Miękisz Nowy, Miękisz Stary, Charytany, Duńkowice, Radymno, Święte, Sośnica, Niziny.

Na czas trwania wyścigu całkowicie wyłączone z ruchu zostaną następujące drogi:

Droga powiatowa 1675R Czerniawka – Miękisz Nowy

Droga powiatowa 1714R

Droga powiatowa 1715R Miękisz Stary, Charytany

Droga krajowa K94 Duńkowice – Radymno

Droga powiatowa 1820R Święte, Sośnica, Niziny  

Zamknięcie ruchu nastąpi około 30 minut przed planowanym przejazdem kolarzy. Przejazd kierowców poruszających się drogami, gdzie przewidywany jest wyścig, będzie regulowany przez służby zabezpieczające.

UTRUDNIENIA POWIAT PRZEMYSKI, PRZEMYŚL:

Gminy Orły i  Żurawica:  

Kolarze wjadą od strony gmin Orły i Żurawica, w godzinach od 16 do 17.40 na trasie przejazdu wyścigu, czyli w miejscowościach: Niziny, Walawa, Wyszatyce, Bolestraszyce, Buszkowiczki i Buszkowice wystąpią utrudnienia, a ruch na czas przejazdu peletonu będzie wstrzymany. Po przejeździe ostatniego uczestnika wyścigu, ruch na drogach będzie stopniowo przywracany.

Miasto Przemyśl:

Trasa wyścigu przez Przemyśl prowadzi ulicami: Buszkowicką, Stefana Rogozińskiego, płk. Marcina Borelowskiego, Most Ryszarda Siwca, pl. św. Floriana, wyb. Wodroowa Wilsona, Jagiellońska, Juliusza Słowackiego, Herburtów, następnie kolarze pojadą na pętlę w kierunku Kalwarii Pacławskiej.

Powrót kolarzy do miasta ulicami: Herburtów, Juliusza Słowackiego, Basztową, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki, Tatarska. Meta etapu będzie ulokowana na ul. Przemysława, na wysokości krzyża Zawierzenia.

Całkowite zamknięcie trasy przejazdu nastąpi na około godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu około godziny 16

Ruch będzie stopniowo przywracany na części ulic bezpośrednio po przejeździe wyścigu, który planowany jest w Przemyślu około godziny 17:15.

Całkowite zamknięcie ruchu będzie na ulicach:

Herburtów, Juliusza Słowackiego, Basztowa, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki, będzie trwało do czasu całkowitego zakończenia etapu (podany czas utrudnień może ulec zmianie).

Całkowicie wyłączone z ruchu w dniu 10 sierpnia w godzinach od 6 do 22 zostaną:

ulica Bakończycka - od skrzyżowania z ulicą Przemysłową do skrzyżowania z ulica Pustą,

ulica Przemysława - od skrzyżowania z ulicą Grochowską do skrzyżowania z ulica Tatarską,

ulica Tatarska - na całej długości z wyłączeniem ruchu poprzecznego,

ulica Pasteura od skrzyżowania z ulica Tatarską do skrzyżowania z ulica Ziemowita.

Gminy Przemyśl oraz Fredropol:

Po wyjeździe z terenu miasta około godziny 16:30 peleton pojedzie w kierunku Kalwarii Pacławskiej przez miejscowości: Pikulice, Grochowce, Kniażyce, Fredropol, Aksmanice, Huwniki, Kalwaria Pacławska, Gruszowa. Ruch na czas przejazdu zostanie wstrzymany i w w/w miejscowościach wystąpią utrudnienia.

Po przejeździe ostatniego uczestnika wyścigu ruch na drogach będzie stopniowo przywracany.

ETAP 2  TOUR DE POLOGNE:

 

W środę trzeci etap Tour de Pologne. Tym razem z Sanoka do Rzeszowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy