Reklama

W środę ogromne UTRUDNIENIA w Rzeszowie! Lepiej zostaw auto pod blokiem!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Szymon Gruchalski/Tour de Pologne/materiały prasowe

W środę ogromne UTRUDNIENIA w Rzeszowie! Lepiej zostaw auto pod blokiem! - Zdjęcie główne

foto Szymon Gruchalski/Tour de Pologne/materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W związku z metą trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne w Rzeszowie, w dniu 11 sierpnia, będą utrudnienia w ruchu. Peleton tego jednego z największych wyścigów kolarskich na świecie wystartuje do trzeciego etapu w Sanoku (godz.13.00 start honorowy) i w Zahutyniu (start ostry – 13.10). Po przejechaniu przez Ustrzyki Dolne (14.18), okolice Hotelu Arłamów (15.03), Kalwarię Pacławską (15.48), Kańczugę (17.27), Łańcut (17.51), Albigową (17.57), Malawę (18.08) wjedzie do Rzeszowa (ul. Św. Rocha) o godz. 18.17.

Dalej kolarze pojadą ulicami: Niemierskiego, Niepodległości, Kopisto. Po przejechaniu przez ostatniego kolarza skrzyżowania Kopisto z ul. Podwisłocze (ok. g.18.22) ruch zostanie otwarty.

Kolejne ulice czyli  most Zamkowy, plac  Śreniawitów, Lisa Kuli, Cieplińskiego, ponownie Lisa Kuli, plac Śreniawitów, Hetmańska, Powstańców Warszawy, Podwisłocze, Kopisto, ponownie most Zamkowy, Lisa Kuli i Cieplińskiego tworzą pętlę finiszową etapu. Metę, zlokalizowaną na al. Cieplińskiego kolarze powinni osiągnąć o. godz. 18.33.

Wspomniana trasa pętli po Rzeszowie będzie zamknięta od godz. 14.20 do 18.40. Warto dodać, że trasa tej pętli obejmuje bardzo obciążoną ruchem tranzytowym al. Powstańców Warszawy na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Podwisłocze. Ruch na tym odcinku nie będzie wstrzymany ani na moment lecz tylko ograniczony. Dla potrzeb kolarzy będą wydzielone dwa pasy ruchu od strony Stadionu Miejskiego, natomiast dwoma pozostałymi (od strony zalewu) będzie się odbywał ruch w dwóch kierunkach - po jednym pasie w każdą stronę.

Najdłużej, bo w godzinach 6.30 – 21.00 będą całkowicie wyłączone z ruchu al. Cieplińskiego i Lisa Kuli  ze względu na  montaż, a następnie demontaż elementów scenografii linii mety. W ograniczonym czasie będzie się tylko odbywał ruch autobusów mieskich.

Podane wyżej godziny przejazdów są orientacyjne i zakładają szybkość peletonu - 42 km/h. Gdyby za względów pogodowych lub innych tempo było wolniejsze, to czasy ulegną korekcie.

                Firma Lang Team – główny organizator Wyścigu, wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa oraz władzami samorządowymi innych miejscowości przez które będzie przebiegać trasa etapu z Sanoka do Rzeszowa dokładają wszelkich starań, aby było zapewnione bezpieczeństwo zarówno kolarzy, kibiców oraz wszystkich użytkowników dróg, przez które prowadzi trasa Wyścigu. Będzie ona zabezpieczana przez Policję, którą będą wspierać druhowie z OSP, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i wolontariusze. Dla bezpieczeństwa własnego oraz innych należy bezwzględnie przestrzegać ich poleceń.

- informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy