Reklama

Testy u naszych drugoligowców [VIDEO, FOTO, AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Testy u naszych drugoligowców [VIDEO, FOTO, AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Piłkarze Stali Rzeszów, Apklan Resovii Rzeszów oraz Stali Stalowa Wola przeszli w piątek, 8 maja, testy na obecność COVID-19. Wiemy, że konieczne są dodatkowe badania u kilku piłkarzy Stalówki i Resovii.

9.05:

Są wstępne wyniki badań na COVID-19 w grupie wytypowanej przez Stal Stalową Wolę i Apklan Resovię Rzeszów.

Poniżej prezentujemy komunikat Stali Stalowa Wola.

- Pracownicy Klubu (w tym sztab szkoleniowy oraz zawodnicy) przeszli badania przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Po analizie wyników wyodrębniono osoby, które poddane zostaną dodatkowym badaniom w kierunku SARS-CoV-2 w celu wystawienia ostatecznej diagnozy. Testy Real Time RT-PCR zostaną przeprowadzone natychmiastowo, a wyniki będą znane w ciągu 24-48 godzin. Oznacza to, że do czasu zakończenia testów wymazowych osoby te nie będą miały "kontaktu" z innymi i zostają poddane pełnej izolacji. Ich powrót do swoich zajęć nastąpi po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Komisji Medycznej PZPN. Jednocześnie informujemy,że wszyscy pracownicy klubu oraz piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego czują się bardzo dobrze. Klub nie będzie informował przedstawicieli mediów o liczbie osób skierowanych na dodatkowe badania.

Skierowania na szczegółowe badania to nie jest znak, że ktoś ma koronawirusa. Chodzi o upewnienie się, że wszystko jest w porządku. Tak samo wygląda sytuacja w Apklan Resovii.

- Mamy kilka niejednoznacznych wyników testów na koronawirusa. Czekamy na dalsze instrukcje z Komisji Medycznej PZPN w sprawie skierowania tej grupy na kolejne badania wymazowe.

- mówi Adrian Rudawski, wiceprezes sekcji piłkarskiej Apklan Resovii, w rozmowie z serwisem nowiny24.pl.

8.05:

Testy na obecność koronawirusa dla 50-osobowych grup piłkarze, trenerów oraz pracowników klubowych to obowiązkowy etap "odmrażania" rozgrywek piłkarskich szczebla centralnego. Po badaniach w ekipach ekstraklasy i pierwszej ligi przyszedł czas na drugą ligę. W piątek, 8 maja, testy odbyły się w rzeszowskiej Resovii, Stali oraz Stali Stalowa Wola.

- Udział w badaniach krwi żylnej na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 wzięło 50 osób (piłkarze,sztab, pracownicy Klubu) objętych 14-dniową izolacją sportową. Jeśli badania pójdą po naszej myśli, to Stal Rzeszów wróci do treningów 11 maja. Gdyby się tak jednak nie stało, osoby, u których wykryto przeciwciała, zostaną skierowane do laboratorium na wymaz z nosogardzieli na obecność SARS-CoV-2.

- powiedział Łukasz Strzępek, fizjoterapeuta I drużyny, członek Sztabu Medycznego Stali Rzeszów.

Pozytywne wyniki badań to podstawa do tego, aby nasi drugoligowcy mogli pracować na treningach w grupach. O tym jakie są wyniki piłkarze dowiedzą się w sobotę, 9 maja.

Zobacz jak wyglądały badania w Stali Rzeszów:

Testy przy Hetmańskiej - fot. Stal Rzeszów

Badania w siedzibie CWKS Resovii - fot. Resovia Rzeszów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE