Reklama

Święto biegania w Rzeszowie [MAPA TRASY, WAŻNE INFORMACJE]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Run Rzeszów

Święto biegania w Rzeszowie [MAPA TRASY, WAŻNE INFORMACJE] - Zdjęcie główne

Półmaraton Rzeszowski | foto Run Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W niedzielę, 20 czerwca, odbędzie się 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska. Gościem specjalnym 14.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego będzie Sebastian Chmara.

Prawdziwa gratka dla miłośników sportów biegowych już dzisiaj w Rzeszowie. Wzdłuż Wisłoka od okolic sceny do końca ścieżki pieszo-rowerowej w okolicach ulicy Jarowej następnie powrót aż do okolic dawnego parku linowego na Olszynkach - tak przebiegać będzie trasa 14.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego oraz 6. PKO Sztafety Półmaratońskiej. Start i meta biegów będą zlokalizowane obok sceny na Bulwarach, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji biegów.

CZYTAJ TAKŻE:

Uczestnicy półmaratonu na rzeszowskich Bulwarach pokonają dwie pętle o długości  całkowitej 10,548 km. Start pierwszej serii biegu odbędzie się o godzinie 7, kolejna grupa o godzinie 7.30 i o 8. Wszystkie sztafety półmaratońskie wystartują w serii o godzinie 7.30.

- Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami sanitarnymi i rozporządzeniem Rady Ministrów biegi będą odbywały się w grupach (seriach) po 250 osób, startujących co 30 minut. Do limitu uczestników jednej grupy nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19.

- informuje biuro prasowe Urzędu Miasta w Rzeszowie.

 

Mapa trasy biegów, fot. UM Rzeszowa

- Obecnie na liście startowej jest 700 zawodników, którzy wystartują w półmaratonie oraz około 40 czteroosobowych sztafet. Ostatnich zapisów będzie można dokonać w biurze zawodów od godziny 6 w dniu biegu.

- informuje Artur Gernand z rzeszowskiego magistratu. 

Gościem specjalnym imprezy będzie wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, były halowy mistrz Europy i świata w siedmioboju - Sebastian Chmara.

Organizatorzy są gotowi na upalną aurę. Zakład Uzdatniania Wody rzeszowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji posiada specjalne urządzenie do workowania wody pitnej i zabezpieczy ochłodę dla uczestników oraz kibiców, którzy pojawią się na biegu. 

- Mamy przygotowane na tę okoliczność 900 litrów wody pitnej w litrowych woreczkach. Wodę dostarczymy do dwóch punktów rozdawania. To miejsce przy przystani Marina w okolicy Lisiej Góry oraz okolice stadionu miejskiego przy ścieżce rowerowej. Woda będzie także rozlewana przez organizatorów do specjalnych kubeczków dla uczestników biegu.

- mówi Kazimierz Przerwanek, kierownik Zakładu Uzdatniania Wody MPWiK. 

Podobnie jak w poprzednich edycjach rzeszowskich biegów tak i teraz będzie zorganizowana akcja charytatywna „Biegnę dla...". Tym razem uczestnicy pobiegną dla 3-letniej Juli, która boryka się z poważną wadą słuchu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy