Reklama

Stal Stalowa Wola już wie gdzie zagra! [AKTUALIZACJA, VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Stal Stalowa Wola już wie gdzie zagra! [AKTUALIZACJA, VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Komisja do spraw Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej przekazała informację, że Stal Stalowa Wola sezon 2020/2021 spędzi w trzeciej lidze! Jest już nowy terminarz.

4.08:

Prezes Stali Stalowa Wola PSA Tomasz Solecki prezentuje swoje stanowisko na temat ostatnich wydarzeń wokół klubu.

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej opublikował nowy terminarz rozgrywek trzeciej ligi, grupy 4. Uwzględnia on już Stal Stalową Wolę, która na przygotowanie kadry ma bardzo mało czasu. Bowiem już w weekend 8-9 sierpnia miała rozegrać mecz z Avią w Świdniku. To spotkanie nie dojdzie do skutku, bo Stalówka już wcześniej miała zaplanowany mecz rundy wstępnej Pucharu Polski ze Skrą w Częstochowie (9 sierpnia, godzina 16:30). Zatem pierwszy raz Stal na boiskach trzeciej ligi zobaczymy najwcześniej 12 sierpnia w domowym starciu z Podlasiem Biała Podlaska.

Elektryzująco wygląda przełom września i października, bo najpierw 26 września Stalówka zagra derbowy mecz w Tarnobrzegu z Siarką, a 3 lub 4 października zmierzy się na własnym obiekcie z Wisłą Sandomierz.

Koniec złudzeń. Piłkarze Stali Stalowa Wola mimo odwołań do Komisji do spraw Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej spadają do trzeciej ligi! Organ ten uznał, że argumentacja Stali o odłożonej karze dla Pogoni Siedlce za stosowanie niedozwolonych środków farmakologicznych, koronawirusie i parzystej liczbie ekip w drugiej lidze nie jest wystarczająca i podtrzymał sportowe wyniki, które zielono-czarnym dały 15. miejsce i spadek do trzeciej ligi. Jako, że te rozgrywki już się rozpoczęły to teraz Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej musi przygotować nowy terminarz z uwzględnieniem już pierwszej rozegranej kolejki. Terminarz ma być znany jeszcze w tym tygodniu.

- Polski Związek Piłki Nożnej nie znalazł podstaw formalno-prawnych do uwzględnienia wniosku klubu Stal Stalowa Wola o rozszerzenie składu 2. Ligi w sezonie 2020/2021 do dwudziestu drużyn. W związku z powyższym klub w sezonie 2020/21 będzie uczestniczył w rozgrywkach III ligi gr. IV.

- napisał Polski Związek Piłki Nożnej.

Na ten moment nie wiadomo co dalej z czwartoligową drużyną rezerw Stali, choć teraz przepisy dopuszczają już grę ekip rezerwowych bez różnicy dwóch klas rozgrywkowych.

Czytaj także:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE