Autor: | Zdjęcie: Kamila Bik

Stal Mielec zdobyła punkt w starciu z Piastem Gliwice. Debiutancki gol Kokiego Hinokio [WIDEO] - Zdjęcie główne

Piłkarze z Mielca zdobyli w Gliwicach jeden punkt. | foto Kamila Bik

Sport Mielecka Stal na koniec 2021 roku w rozgrywkach PKO Ekstraklasy grała na wyjeździe z Piastem Gliwice. Piłkarze z Podkarpacia zdobyli cenny punkt i spokojnie mogą myśleć o wiosennej części sezonu.

W meczu 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Stal Mielec zagrała na wyjeździe z Piastem Gliwice. Fani biało-niebieskich liczyli na udane zakończenie 2021 roku.

PIAST GLIWICE - STAL MIELEC 1:1 (1:0)

Bramki:

1:0 - Michał Chrapek 43'

1:1 - Koki Hinokio 56'

Po pierwszej połowie więcej powodów do radości mieli miejscowi. Stal stworzyła sobie właściwie jedną dogodną okazję do zdobycia gola. Po kontrze Maksymilian Sitek znalazł się "sam na sam" z Františkiem Plachem. Golkiper miejscowych był jednak górą. Jak się później okazało niewykorzystane okazje lubią się mścić. Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Damiana Kądziora wykorzystał Michał Chrapek.

Na początku drugich 45 minut gliwiczanie pokazali, że nie mają zamiaru czekać na biało-niebieskich. Alberto Toril próbował pokonać Rafała Strączka, piłka minęła bramkę mielczan. Potem do głosu doszła Stal. W 56 minucie zrobiło się radośnie w sektorze kibiców gości. Pasywna postawa Piasta w środkowej strefie boiska, strata Toma Hateley'a i Fabian Piasecki podaje do Kokiego Hinokio, który strzela obok Placha - 1:1.

Sitek za każdym razem stwarzał swoimi rajdami zagrożenie w pobliżu pola karnego miejscowych. Podopieczni Waldemara Fornalika nie potrafili zatrzymać 21-letniego ofensywnego gracza Stali. Piast w ostatnich minutach spotkania sprawiał wrażenie drużyny, która bardziej chce przechylić szalę zwycięstwa na koniec. Wrzutki i desperackie próby ataku kończyły się jednak na dobrze dysponowanych defensorach Stali, albo na niecelnych uderzeniach.

Więcej goli nie padło i drużyna Adama Majewskiego zakończyła rok 2021 remisem. 28 punktów w tabeli to wynik, który cieszy i daje nadzieję na dobrą wiosnę.