Rafał Strączek superbohaterem! Stal Mielec ograła Bruk-Bet Termalicę Nieciecza [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sport W meczu 18. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Stal Mielec podejmowała na własnym stadionie drużynę z Niecieczy. Biało-niebiescy mieli dwóch bohaterów: Fabiana Piaseckiego, który strzelił gola na wagę wygranej i Rafała Strączka - obronił dwa rzuty karne!

Piłkarze mieleckiej Stali chcieli radośnie zakończyć granie na swoim stadionie w tym roku. W piątkowy wieczór wszyscy fani biało-niebieskich liczyli na trzy punkty i tak też się stało.

PGE FKS STAL MIELEC - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA  1:0 (1:0)

Bramka:

1:0 - Fabian Piasecki 21'

Już od pierwszych minut to właśnie piłkarze Adama Majewskiego dominowali nad rywalem z Niecieczy. Efekt. Najpierw Krystian Getinger trafił w poprzeczkę, a w 21 minucie piłka już wylądowała w siatce bramki Tomasza Loski. Kontrę rozpoczął Koki Hinokio, podał do Fabiana Piaseckiego, który uniknął pozycji spalonej i pokonał bramkarza Bruk-Betu. Do 36 minuty nic nie zapowiadało tego, że ekipa z Małopolski może zmienić oblicze tego spotkania. Wtedy jedna z wrzutek w pole karne Stali zakończyła się tym, że futbolówka trafiła w rękę Getingera. Po wideoweryfikacji sędzia Sebastian Jarzębak podyktował rzut karny dla Bruk-Betu i pokazał czerwoną kartkę kapitanowi mielczan. Na szczęście dla biało-niebieskich w bramce jest Rafał Strączek, który najpierw obronił rzut karny wykonywany przez Piotra Wlazło, a po kilkudziesięciu sekundach wybronił kolejny strzał kapitana zespołu z Niecieczy.

W 50 minucie Stal już miała kolejne problemy. Bozhidar Chorbadzhiyski sfaulował w "szesnastce" Marcina Wasielewskiego. Rzut karny to jeszcze nie jest gol. Potwierdził to Strączek, który obronił drugą jedenastkę w tym spotkaniu! Tym razem uderzał Muris Mešanovič. Goście z Niecieczy cały czas dążyli do wyrównania, dominowali i czekali na błąd miejscowych. Biało-niebiescy mieli za zadanie być uważni w obronie i cierpliwie czekać na kontry. W 78 minucie Mateusz Żyro miał okazję na strzelenie drugiego gola dla Stali. Strzał głową wybronił Tomasz Loska. Więceh goli w tym spotkaniu nie padło. Stal zakończyła domowe granie w 2021 roku zdobyciem trzech punktów. 18 grudnia o godzinie 12:30 Stal zagra w Gliwicach z miejscowym Piastem i to będzie ostatni mecz biało-niebieskich w tym roku kalendarzowym.

Czy to był ostatni domowy mecz Strączka w trykocie Stali? Jeszcze przed tym spotkaniem pojawiły się informacje o zainteresowaniu tym zawodnikiem ze strony Legii Warszawa. Wszystkiego dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Tak po meczu razem z kibicami i drużyną cieszył się Rafał Strączek:

Co po meczu powiedzieli trenerzy obu zespołów - Mariusz Lewandowski (Bruk-Bet) oraz Adam Majewski (Stal)? Zobacz konferencję prasową: