Śpiewająca końcówka. Stal Stalowa Wola wygrała w Łęcznej [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Śpiewająca końcówka. Stal Stalowa Wola wygrała w Łęcznej [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Kacper Śpiewak kolejny raz został bohaterem Stali Stalowa Wola, która ograła 2:1 w Łęcznej faworyzowanego Górnika.

W meczu 24. kolejki piłkarskiej drugiej ligi Stal Stalowa Wola ograła w Łęcznej miejscowego Górnika i jest to spora niespodzianka.

Górnik Łęczna to zespół ze ścisłej drugoligowej czołówki. W sobotę drużyna z Lubelszczyzny musiała jednak uznać wyższość walczącej o utrzymanie Stalówki, która po golu strzelonym rzutem na taśmę zwyciężyła 2:1.

Stal wyszła na prowadzenie w 21. minucie, kiedy to po zagraniu Bartosza Sobotki w pole karne Górnika Bartłomiej Kalinkowski skierował piłkę do własnej bramki. Piłkarze ze Stalowej Woli atakowali, a swoją szansę zmarnował choćby Michał Płonka. W 30. minucie sędzia odgwizdał jednak rzut karny dla Górnika, który chwilę później wykorzystał Paweł Wojciechowski. Znów był remis.

W 52. minucie ładnie do strzału głową złożył się obrońca Stali Piotr Witasik, ale było to uderzenie niecelne. Z kolei w 76. minucie w polu karnym mocny strzał oddał Bartosz Śpiączka, lecz Dawid Pietrzkiewicz nie dał się zaskoczyć. Walka i determinacja Stali opłaciła się, bo w doliczonym czasie gry znów pokazał się Kacper Śpiewak, który pokonał bramkarza gospodarzy i zapewnił ekipie Szymona Szydełko jakże ważne trzy punkty.

Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola 1:2 (1:1)