STAL MIELEC utrzymała się w ekstraklasie! Co po meczu powiedzieli trenerzy obu ekip? [WIDEO, ZDJĘCIA, KONFERENCJA PRASOWA]

Sport Stal Mielec zremisowała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław! Gola na wagę jednego punktu zdobył w doliczonym czasie gry Maciej Jankowski. Ekipa biało-niebieskich zrealizowała swój cel i utrzymała się w PKO BP Ekstraklasie.

Biało-niebiescy pozostali w PKO BP Ekstraklasie. To wszystko dzięki remisowi ze Śląskiem we Wrocławiu.

Specjalnie dla fanów biało-niebieskich przygotowaliśmy relację na żywo z dwóch spotkań. To od wyników na tych boiskach zależy kto spadnie z najwyższej klasy rozgrywkowej. Będziemy na bieżąco informować co dzieje się we Wrocławiu (Śląsk - Stal) oraz w Warszawie (Legia - Podbeskidzie Bielsko-Biała).

RELACJA NA ŻYWO (STRONA NIE ODŚWIEŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE - kliknij F5)

ŚLĄSK WROCŁAW - STAL MIELEC 1:1 (1:0) - koniec meczu

Konferencja prasowa po meczu:

Podczas konferencji prasowej trener Włodzimierz Gąsior przyznał, że był to jego ostatni mecz na ławce trenerskiej Stali.

- Przyjechaliśmy do Wrocławia w jednym celu. Zdobyć co najmniej jeden punkt i swój cel osiągnęliśmy. To był mój ostatni mecz na ławce trenerskiej. Dedykuję ten remis dla całej społeczności mieleckiej.

- powiedział na konferencji prasowej.

Piłkarze Stali Mielec mają powody do radości - oglądaj w trybie pełnoekranowym

Bezcenna radość wraz z kibicami - oglądaj w trybie pełnoekranowym

Tak wygląda tabela PKO BP Ekstraklasy po sezonie 2020/2021:

Standings provided by SofaScore LiveScore
90+5' - Fabian Piasecki miał świetną sytuację po strzale z linii pola karnego, świetnie interweniował Rafał Strączek. Po chwili sędzia kończy mecz. Stal Mielec utrzymała się w ekstraklasie.

90+4' - schodzi Alexandar Kolev, na boisku pojawia się Mateusz Żyro.

90+3' - GOLLLL DLA STALI MIELEC! Maciej Jankowski wykorzystuje wrzutkę Maka. Napastnik Stali nie dał żadnych szans bramkarzowi Śląska.

Kilka chwil wcześniej to Śląsk mógł prowadzić 2:0. Idealną okazję zmarnował Robert Pich.

88' - żółta kartka dla Prokicia.

87' - schodzi Erik Expósito, na boisku pojawia się Fabian Piasecki.

W Warszawie bez zmian. Legia wygrywa z Podbeskidziem.

84' - schodzi Božidar Čorbadžijski, na boisku pojawia się Andreja Prokić.

82' - schodzi Domański, na boisku pojawia się Maciej Jankowski.

78' - żółta kartka Božidara Čorbadžijskiego.

71' - Jonathan de Amo z żółtą kartką. W pierwszej połowie taki sam kartonik obejrzał Matras.

62' - Mak strzela, ale broni Szromnik. Ależ się dzieje. Po chwili Mak główkuje piłka trafia w słupek!

52' - Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Patryk Janasik, na boisku pojawia się Konrad Poprawa.

Kibice Stali we Wrocławiu

46' - zmiany w Stali: Mateusz Mak za Zjawińskiego; Petteri Forsell za Matrasa.

OZDOBA PIERWSZEJ POŁOWY - TRAFIENIE KRZYSZTOFA MĄCZYŃSKIEGO

45+2' - koniec pierwszej połowy. Stal przegrywa 0:1 ze Śląskiem, ale Podbeskidzie przegrywa z Legią, a to oznacza, że biało-niebiescy zostają w ekstraklasie.

45' - Kolev, ależ było blisko po uderzeniu głową.

44' - świetna interwencja Strączka po uderzeniu Exposito.

38' - Erik Expósito, który oddał strzał głową, ale nad bramką mielczan.

37' - kolejna szansa dla mielczan. Uderzenie Marcina Flisa nie było jednak celne.

26' - zderzenie bramkarza Śląska z Kolevem. Obaj piłkarze leżą na murawie.

INFORMACJE Z WARSZAWY - Legia prowadzi 1:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała - gol Rafaela Lopesa. Tak teraz wygląda sytuacja w ligowej tabeli:

21' - głową uderza Mateusz Matras broni Szromnik.

18' - no nareszcie. Pierwszy raz zakotłowowało się pod bramką Śląska. Głową uderzał Alexandar Kolev, świetnie interweniował Michał Szromnik. Dobitka Łukasza Zjawińskiego została zablokowana.

Jak padła bramka? Dino Stiglec wrzucał piłkę w pole karne. Interwencja Grzegorza Tomasiewicza nie była dokładna i do futbolówki na 20 metrze dopadł Mączyński i bez chwili namysłu uderzył na bramkę mielczan.

6' - przewaga Śląska została udokumentowana golem. Trafienie Krzysztofa Mączyńskiego komplikuje sytuację Stali.

1' - RUSZAMY

Godz. 17:30:

ZACZYNAMY! Sędzią głównym spotkania jest Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

Godz. 16:30:

Mamy skład Stali

Godz. 16:10:

Skład Śląska Wrocław

Godz. 15:22:

Jaki jest bilans dotychczasowych spotkań Stali ze Śląskiem?

Godz. 13:20:

Sytuacja w tabeli przed ostatnią kolejką

Godz. 13:15:

W drodze na mecz są fani Stali.

Godz. 13:

Zaczynamy nas dzień ze Stalą Mielec. Punktualnie o godzinie 17:30 we Wrocławiu podopieczni Włodzimierza Gąsiora rozpoczną swój ostatni bój o pozostanie w PKO BP Ekstraklasie.