Pochodzący z Podkarpacia Mateusz Kubiszyn - drugi raz mistrzem świata! [FOTO]

Opublikowano:

Sport Mateusz Kubiszyn to pochodzący z Lubaczowa kickboxer, który już po raz drugi został mistrzem świata w swojej dyscyplinie!

Tegoroczne mistrzostwa świata kickboxingu w formułach full contact, kick light i pointfighting rozpoczęły się we wtorek 26 listopada w tureckiej Antalayi. W zawodach rywalizowało 33 reprezentantów Polski - 13 kobiet i 20 mężczyzn. Wśród nich zawalczył pochodzący z Lubaczowa Mateusz Kubiszyn - obecnie reprezentujący KKS Sporty Walki Poznań.

Dla Mateusza to trzeci udział w światowych mistrzostwach w karierze. W 2015 roku zdobył złoty medal, niestety, dwa lata później nie udało mu się obronić tytułu. Tym razem jednak ponownie stanął na podium w kickboxerskiej formule full contact.

Wtedy występował w kategorii do 86 kg. Tegoroczny tytuł wywalczył w kategorii do 91 kg. W drodze do złota, najpierw pokonała Kazacha (mistrza Azji), później w walce półfinałowej Ukraińca, by w ostatecznym starciu wygrać z zawodnikiem z Rosji.

Podkarpacie jest z Ciebie dumne, Mateuszu!