PKO BP Ekstraklasa: Tak wyglądało zwycięstwo Stali Mielec nad Legią Warszawa przy Łazienkowskiej! [ZDJĘCIA]

Sport Przed fanami piłkarskiej Stali Mielec prawdziwe święto. Już w piątek, 26 sierpnia, hitowe starcie z Legią Warszawa. W naszym cyklu wspomnień pora na wygraną biało-niebieskich przy Łazienkowskiej.

7 listopada 2021 roku wynik meczu co prawda otworzył Mateusz Wieteska, który wpisał się na listę strzelców w 42. minucie. Kilka chwil później stan rywalizacji wyrównał Maksymilian Sitek, a tuż przed końcowym gwizdkiem bramkę na 1:2 strzelił Fabian Piasecki. W drugiej połowie miejscowych "dobił" Mateusz Żyro.

Po tym spotkaniu rozmawialiśmy między innymi z Maciejem Domańskim. Pomocnik Stali leczył wtedy kontuzję. - Wynik jest sprawą pierwszorzędną, ale trzeba również zauważyć i docenić w jaki sposób drużyna zdobywa punkty. Gramy ofensywnie, tworzymy sobie dużo sytuacji, rozgrywamy akcję od tyłu. Oczywiście, w poszczególnych meczach miewaliśmy fazy słabszej gry, ale ogólnie widać że drużyna się rozwija i idzie do przodu. Mecz przy Łazienkowskiej zagraliśmy idealnie taktycznie. Mądrze i czujnie w defensywie z dobrze rozegranymi szybkimi atakami. Tabela pokazuje, że to nie był przypadek, a spotkanie z Legią nie było wyjątkiem od reguły - mówił nam Domański.

HISTORIA

Stal i Legia pierwszy raz spotkały się 15 kwietnia 1961 roku. W meczu rozgrywanym w Warszawie lepsza okazała się Legia, która pokonała mielecką Stal 2:1. Bramki dla Wojskowych zdobyli wówczas Lucjan Brychczy i Tadeusz Błażejewski. Honorowego gola dla gości strzelił Helmut Tobollik.

Teraz pora napisać kolejną historię. Mecz Stali z Legią już 26 sierpnia, początek: godzina 20:30. Przy Solskiego zasiądzie blisko siedem tysięcy osób - komplet widzów. Transmisję spotkania będzie można oglądać na antenie Canal+ Sport, Canal+ 4K oraz w usłudze Canal+ Telewizja przez internet.

Oto jak wyglądał triumf Stali na Łazienkowskiej z sezonu 2021/2022 na zdjęciach. Sprawdź w naszej galerii.