Kiedyś było 6:0! Najbardziej okazałe zwycięstwa Stali Mielec nad Legią Warszawa [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sport W piątek, 26 sierpnia, Stal Mielec podejmie na własnym obiekcie Legię Warszawa. W dwudziestym pierwszym wieku mielczanie nie przegrali z "Wojskowymi" żadnego spotkania o stawkę. Wcześniej także potrafili systematycznie ogrywać stołeczny klub. W poniższym artykule przypomnimy trzy najlepsze mecze Stali przeciwko Legii.

Legia Warszawa - Stal Mielec 0:3 sezon 1972/73

Ten mecz miał miejsce w 16. kolejce pierwszej ligi. Do Warszawy na spotkanie z Legią, która nie rozgrywała wtedy udanego sezonu, przyjechała walcząca o mistrzostwo Polski Stal Mielec. Jesienią przy Solskiego padł wynik 1:0 na korzyść Stali i przed spotkaniem przy Łazienkowskiej to właśnie ekipa z Podkarpacia była faworytem do zgarnięcia kompletu punktów. I tak też się stało.

Stal zdołała wygrać to spotkanie 3:0 i z dumą mogła wrócić do Mielca. Od tego spotkania rozpoczęła swój udany marsz po pierwsze mistrzostwo Polski! Mielecki zespół w rundzie wiosennej przegrał tylko jedno spotkanie i ostatecznie o trzy punkty wyprzedził Ruch Chorzów. Legia Warszawa uplasowała się wtedy na lokacie numer 8.

Stal Mielec - Legia Warszwa 6:0 sezon 1975/76

To była 3. kolejka sezonu, w którym Stal Mielec ostatecznie zgarnęła swoje drugie i jak do tej pory ostatnie mistrzostwo Polski. Mielczanie po remisach 1:1 z Wisłą Kraków i Zagłębie Sosnowiec podejmowali na własnym obiekcie Legię Warszawa.

Wojskowi przystępowali do tego starcia z kompletem punktów po wygranych 3:2 z Lechem Poznań i 2:0 z Polonią Bytom. Jakież musiało być ich zdziwienie, gdy podczas meczu przy Solskiego byli zmuszeni wyciągać piłkę z własnej siatki aż 6 razy! Był to sezon, w którym Stal sięgnęła po swój drugi tytuł mistrzowski. Wojskowi w kampanii 1975/76 zakończyli rozgrywki na ósmej pozycji.

Legia Warszawa - Stal Mielec 1:3 sezon 2021/22

Ostatnie pamiętne zwycięstwo Stali nad Legią miało miejsce w ubiegłym sezonie. 7 listopada podczas 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia przy Łazienkowskiej podejmowała Stal Mielec.

Przed tym starciem Legioniści zajmowali dopiero 14. miejsce, podczas gdy mielczanie plasowali się o trzy lokaty wyżej. Strzelanie w 42. minucie rozpoczął Mateusz Wieteska, lecz jeszcze przed przerwą to Stal Mielec zdołała wyjść na prowadzenie. W 44. minucie Maksymilian Sitek wykorzystał podanie od Fabiana Piaseckiego, który dwie minuty później sam wpakował piłkę do siatki Wojskowych.

W galerii możecie zobaczyć zdjęcia z ostatniej wizyty Legii w Mielcu. Wtedy Stal wygrała 2:1.

Pozostających w kryzysie Wojskowych w drugiej połowie dobił jeszcze Mateusz Żyro. Były zawodnik stołecznego klubu w 81. minucie ustalił wynik spotkania na 3:1. W galerii zdjęcia z tego meczu.