Reklama

Pierwszoligowcy i drugoligowcy wracają do gry!

Opublikowano:
Autor:

Pierwszoligowcy i drugoligowcy wracają do gry! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Polski Związek Piłki Nożnej poinformował kiedy do gry o punkty powrócą piłkarze z Fortuna 1 Ligi oraz drugiej ligi. Plan zakłada zagranie wszystkich założonych kolejek.

Już wcześniej informowaliśmy o pierwszych założeniach dotyczących powrotu piłkarzy z Fortuna 1 Ligi i drugiej ligi na murawy - CZYTAJ TUTAJ

PGE FKS Stal Mielec, Apklan Resovia Rzeszów, Stal Rzeszów oraz Stal Stalowa Wola poznały daty powrotu do gry! Rozgrywki Fortuna 1 Ligi i drugiej ligi zostaną wznowione pomiędzy 30 maja a 7 czerwca. Co więcej planowane jest rozegranie sezonu do końca, a więc pozostałych dwunastu kolejek oraz meczów barażowych.

- Uwzględniając aktualną sytuację wynikającą z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 i związanym z tym ogłoszeniem stanu epidemicznego, a następnie stanu epidemii na terytorium Polski, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że wznowienie rozgrywek Fortuna 1 Ligi oraz drugiej ligi nastąpi w okresie pomiędzy 30 maja a 6 czerwca i planowane jest rozegranie wszystkich zaległych kolejek: od 23 do 34 i meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia sezonu 2019/2020 po 30 czerwca - można przeczytać w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wcześniej, bo już 27 maja, odbędą się dwa zaległe mecze ćwierćfinału Pucharu Polski. Zmierzą się w nich: PGE FKS Stal Mielec - Lech Poznań oraz Miedź Legnica - Legia Warszawa. Po ich rozegraniu ustalone zostaną terminy półfinałów oraz finału.

Z kolei wszystkie mecze trzeciej ligi i niższych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet oraz mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych, zostają odwołane do 11 maja. Do tego czasu ma zapaść decyzja czy jest szansa na kontynuowanie tych rozgrywek.

Przeczytaj więcej o propozycjach wznowienia sezonu w trzeciej lidze TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE