Opublikowano:

"Piątka" w bagażu Elany Toruń. Stal Stalowa Wola bliżej utrzymania w drugiej lidze [VIDEO] - Zdjęcie główne

Sport W meczu 31. kolejki piłkarskiej drugiej ligi Stal Stalowa Wola rozbiła Elanę Toruń 5:1 i tym samym zrobiła ogromny krok w kierunku utrzymania się w tej klasie rozgrywkowej.

Stal Stalowa Wola wygląda coraz lepiej i co najważniejsze regularnie zbiera cenne punkty. Nie inaczej było w starciu z Elanę Toruń, która też gra o utrzymanie w drugiej lidze. W domowym spotkaniu z Elaną to Stal od razu wraz z upływem czasu osiągnęła, co udokumentowała w 20 minucie. Najpierw ładnie strzelał Sobotka, a Sokół odbił piłkę. Dopadł do niej Kacper Śpiewak i dograł do Michała Fidziukiewicza, a ten wpakował piłkę do bramki.

W drugiej połowie spotkanie początkowo było bardziej wyrównane. Z biegiem czasu to Stal jednak groźniej atakowała. W 61 minucie Kacper Śpiewak wywalczył rzut karny. Do piłki podszedł Fidziukiewicz, lecz uderzył niecelnie. To były bardzo gorące minuty w Stalowej Woli, bowiem kilkadziesiąt sekund później boisko musiał opuścić defensor Elany Michał Bierzało (dwie żółte kartki w dwie minuty). Wtedy zielono-czarni mogli dobić rywala i od 69 minuty prowadzili 2:0. Fidziukiewicz, który mimo niewykorzystanego rzutu karnego rozgrywał świetne spotkanie, dograł do Śpiewaka. Ten wykończył akcję strzelając bramkę z około 15 metrów.

To nie był koniec goli dla zielono-czarnych, bo w 77 minucie po dośrodkowaniu w pole karne efektowną główką popisał się Michał Płonka. W 87 minucie padła kolejna bramka po tym, jak nie do obrony z kilkunastu metrów soczyście uderzył Bartłomiej Ciepiela. Elana w 90 minucie zdołała jeszcze zdobyć honorowego gola. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Śpiewak.

Teraz przed Stalówką wyjazd do Łodzi na spotkanie z Widzewem - 5 lipca, godzina 19:10.

Stal Stalowa Wola – Elana Toruń 5:1 (1:0)