Reklama

Ogromny sukces tarnobrzeskich kajakarek [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ogromny sukces tarnobrzeskich kajakarek [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Z udziałem ponad 300 zawodników na poznańskim torze regatowym Malta odbyły się 26. Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w kajakarstwie klasycznym. Gwiazdą imprezy okazała się tarnobrzeżanka Magdalena Szczęsna.

26. Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w kajakarstwie klasycznym na poznańskim torze Malta są już historią. To była świetna impreza w wykonaniu tarnobrzeżanki Magdaleny Szczęsnej. Już pierwszego dnia zawodów w konkurencji K-1 na dystansie 500 metrów była najszybsza. Dzień później znów w "jedynkach" triumfowała na dystansie 1000 metrów. Natomiast ostatniego dnia regat Magda swój trzeci złoty medal i trzeci tytuł Mistrza Polski juniorek wywalczyła na dystansie 5000 metrów.

- Potrójne mistrzostwo Polski Magdy to największy sukces naszego klubu, ale również historyczny wyczyn w historii tarnobrzeskiego kajakarstwa, gdyż nie było jeszcze zawodniczki, która by tak zdominowała swój rocznik na trzech dystansach.

- nie kryje zadowolenia prezes Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg Małgorzata Kwasek.

Równolegle toczyła się rywalizacja w kategorii juniorów młodszych, gdzie nasi mistrzowie wioseł też mocno zaznaczyli swoją obecność. Dwukrotnie na podium stawała Zuzanna Błażejczak która najpierw w konkurencji K1 była trzecia sięgając po brąz na dystansie 500 metrów, a dzień później zdobywając srebro i tytuł wicemistrzyni kraju w konkurencji "jedynek" na 3000 metrów. 

Z dobrej strony pokazała się Ula Opałka w "jedynkach" plasując się na 4. miejscu w finale B dystansu 500 metrów i dopływając jako 9. w finale A dystansu 3000 metrów. Wśród osad w konkurencji K2 na dystansie 3000 metrów. Martyna Gruszczyńska i Julia Jarocka zameldowały się na 12. pozycji. Natomiast jedyny mężczyzna wśród reprezentantów KK Jezioro Tarnobrzeg – Jan Dzierzkowski dotarł do półfinału rywalizacji „jedynek” na dystansie 1000 metrów.

 - Ze startu w Poznaniu należy być zadowolonym. Wracamy z mistrzostw Polski z 5 medalami i 63 punktami w rywalizacji klubowej. To spory sukces biorąc pod uwagę nasze skromne zaplecze finansowo - sprzętowe. Dodatkowo dwie nasze zawodniczki zostały powołane na zgrupowanie kadry narodowej PZKaj. Wierzę, że taki sukces zostanie dostrzeżony i najbliższym czasie doczekamy się kolejnych "naśladowców" Magdy i Zuzy.

- mówi trener tarnobrzeskich kajakarzy Piotr Kwasek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE