Reklama

Opady śniegu i deszczu mogą storpedować weekendowe mecze piłkarskie na Podkarpaciu. Kluby mają "zielone światło" na przekładanie spotkań [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Opady śniegu i deszczu mogą storpedować weekendowe mecze piłkarskie na Podkarpaciu. Kluby mają "zielone światło" na przekładanie spotkań [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Zimowa aura może storpedować rozgrywki piłkarskie na Podkarpaciu. | foto Grzegorz Lipiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Prognozy pogody na najbliższy weekend nie są optymistyczne. Już w piątek, 1 kwietnia, pojawiły się opady deszczu, które z każdą kolejną godziną mają zamieniały się w padający śnieg. Stan wielu boisk na Podkarpaciu pozostawia wiele do życzenia, a będzie jeszcze gorzej. Sprawdź które mecze piłkarskie zostały przełożone.

Obfite opady deszczu, a potem śniegu, niska temperatura - taka ma być pogoda na Podkarpaciu w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Wiele boisk klubów z niższych klas rozgrywkowych nie będzie się nadawało do gry. Już w piątek, 1 kwietnia, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o przełożeniu weekendowych spotkań w tym regionie od czwartej ligi do grup młodzieżowych. Jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu?

- W tej chwili nie mamy żadnych informacji o tym, że jakieś spotkanie o mistrzostwo czwartej ligi ma być przełożone. Oczywiście patrząc na prognozy pogody jest decyzja, że kluby mogą dogadywać się między sobą jeśli murawa nie będzie się nadawała do gry. Nie będziemy wtedy robili żadnych przeszkód. Jeśli nie będzie takiej woli to jeszcze przed samym meczem wszystko będzie zależało od decyzji arbitra głównego - mówi nam Sławomir Ferenc, rzecznik prasowy Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

O tym czy będą odwoływane mecze w jeszcze niższych poziomach rozgrywkowych (od klasy okręgowej po klasę B) mają decydować poszczególne podokręgi. Wiadomo, że w Podokręgu Rzeszów zapadła taka sama decyzja jak w przypadku czwartej ligi.

W piątkowy wieczór działacze Podokręgu Stalowa Wola zdecydowali, że w ten weekend nie odbędą się żadne spotkania piłkarskie w tym rejonie województwa.

Nie ma grania także w Podokręgu Rzeszów oraz Krosno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy