Reklama

ALERT POGODOWY! IMGW ostrzega przed ulewami. Poziom wody w Wisłoku w Rzeszowie może przekroczyć stany ostrzegawcze! [RADAR OPADÓW]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

ALERT POGODOWY! IMGW ostrzega przed ulewami. Poziom wody w Wisłoku w Rzeszowie może przekroczyć stany ostrzegawcze! [RADAR OPADÓW] - Zdjęcie główne

Załamanie pogody! IMGW ostrzega przed ulewami i wzrostem stanu wód w rzekach! | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda Meteorolodzy ostrzegają! Pogoda w najbliższych dniach będzie niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje pierwsze ostrzeżenia.

Spadnie nawet 40 litrów wody na każdy metr kwadratowy!

Na terenie całego województwa podkarpackiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pierwszy, w trzystopniowej skali, stopień zagrożenia przed silnymi opadami deszczu. 

Synoptyk dyżurny IMGW Iwona Lelątko informuje, że "prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana suma opadów od 25 do 40 litrów wody na każdy metr kwadratowy".

grafika: IMGW

Silny deszcz zacznie padać już od wczesnych godzin popołudniowych w czwartek (31 marca). W piątkowy wieczór (1 kwietnia), wraz ze spadkiem temperatury powietrza, deszcz przechodzić będzie w opady deszczu ze śniegiem i ciężkiego śniegu. Na drogach będzie niebezpiecznie!

Co gorsza, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nie wyklucza podwyższenia stopnia ostrzeżenia. 

Stany wody w rzekach przekroczą stany ostrzegawcze!

Tak spore, wielkoskalowe, opady deszczu przyczynią się do gwałtownego wzrostu stanu wody w podkarpackich rzekach. Dla Wisłoka, przepływającego m.in. przez Rzeszów, IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia, nie wykluczając przekroczenia poziomu stanu ostrzegawczego. 

grafika: IMGW

- Opady deszczu spowodują wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Spodziewane są przekroczenia stanów ostrzegawczych - alarmuje Przemysław Plewa, z Biura Prognoz Hydrologicznych Wydziału Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie. 

RADAR OPADÓW NA ŻYWO: 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy