Reklama

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg i Kolping FRAC Jarosław z tytułami mistrzowskimi

Opublikowano:
Autor:

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg i Kolping FRAC Jarosław z tytułami mistrzowskimi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Polski Związek Tenisa Stołowego zdecydował, że rozgrywki ekstraklasy kobiet nie będą już kontynuowane, a obecna tabela uznana jest za końcową. Tym samym KTS Enea Siarka Tarnobrzeg została po raz 29-ty mistrzem Polski. Ze złota mogą także się cieszyć tenisiści PKS Kolping FRAC Jarosław.

Pandemia koronawirusa wstrzymała cały sportowy świat. Kwestią czasu pozostawało podjęcie odpowiednich decyzji przez Polski Związek Tenisa Stołowego podejmie ostateczne decyzje dotyczące ekstraklasy kobiet i mężczyzn.

- W konsekwencji epidemii choroby COVID-19 na całym świecie podejmowane są bezprecedensowe decyzje – przełożenie Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 oraz Hana Bank 2020 ITTF World Team Table Tennis Championships, bezpośrednio dotykające środowisko tenisa stołowego to tylko niektóre z nich. Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego, w minioną niedzielę, przedłużyła zawieszenie wszelkich rozgrywek do końca czerwca. Świat sportu zatrzymał się. Wszyscy oczekujemy możliwie szybkiego zażegnania kryzysu lecz musimy również rozwiązać bieżące problemy, wywołane sytuacją kryzysową. Od przeszło dwóch tygodni Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego rozważał możliwe scenariusze działań. W wyniku głosowania obiegowego, zapadła decyzja o zakończeniu rozgrywek ligowych szczebla centralnego - mówi Dariusz Szumacher, Prezes Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego na oficjalnej stronie związku.

Tym samym po raz 29-ty w historii w kobiecej ekstraklasie triumfuje KTS Enea Siarka Tarnobrzeg.

- Związek podjął słuszną decyzję, bo obserwując to co dzieje się w Polsce i na świecie, nie ma szans na to aby skończyć ten sezon nawet z opóźnieniem. Nie ma teraz żadnej mowy o świętowaniu - komentuje na gorąco Zbigniew Nęcek, trener tarnobrzeskich mistrzyń.

W męskiej ekstraklasie po raz drugi w historii złoto trafia do PKS Kolping FRAC Jarosław.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE