eWinner 2. Liga: Dużo emocji, dwie czerwone kartki i bez goli. Siarka Tarnobrzeg zremisowała z GKS-em Jastrzębie [ZDJĘCIA Z MECZU, WIDEO]

Sport Po dwóch porażkach z rzędu w których Siarka Tarnobrzeg straciła aż 10 goli zremisowała z GKS-em Jastrzębie. Tym razem kibice nie zobaczyli goli, ale to spotkanie mogło się podobać widzom. Podopieczni Sławomira Majaka pokazali, że powoli podnoszą się po ostatnich wydarzeniach.

Ostatnie dni nie był zbyt radosne dla piłkarzy, a także kibiców Siarki Tarnobrzeg. Dwie porażki 2:4 z Wisłą Puławy i aż 0:6 z Hutnikiem Kraków to wszystko sprawiło, że konieczna była rotacja w podstawowej jedenastce na spotkanie piątej kolejki piłkarskiej eWinner 2. Ligi z GKS-em Jastrzębie. Trener Sławomir Majak nadal ma ograniczone pole manewru, bo kłopoty ze zdrowiem mają młodzieżowcy Wojciech Bieniarz i Cezary Stańczyk, a także obcokrajowcy Pawło Czmełenko oraz Ivan Agudo.

Szkoleniowiec Siarki był zmuszony do tego, aby dać szansę od pierwszych minut Dawidowi Bałdydze, a w ataku postawił jeszcze na Kamila Adamka i Pawła Mroza. Zagrał także Piotr Cichocki. Trzeba przyznać, że ten pomysł był "strzałem w dziesiątkę", bo zielono-czarno-żółci zagrali dobre spotkanie. Kibiców cieszył przede wszystkim fakt, że nie było głupich błędów obrońców, które wiele kosztowały drużynę w ostatnich spotkaniach.

Cały plan Siarki na to spotkanie mógł się zawalić w chwili, kiedy jeszcze w pierwszej połowie z murawy wyleciał Bałdyga - zdaniem kibiców drugiej żółtej kartki być nie powinno, bo na powtórkach widać, że napastnik tarnobrzeskiej drużyny nie ma kontaktu z bramkarzem gości Grzegorzem Drazikiem. Siarkowcy od tej chwili mądrze się bronili, a GKS nie potrafił znaleźć drogi do bramki Piotra Pietrygi. W 67. minucie siły zostały wyrównane, bo najpierw Jewhenij Zacharczenko ostro wszedł w Krzysztofa Zawiślaka, a potem miał jeszcze pretensje do sędziego i od razu dostał drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Siarka Tarnobrzeg - GKS Jastrzębie 0:0

Siarka: 23. Piotr Pietryga - 30. Kacper Józefiak, 11. Marcin Stefanik, 37. Michał Bierzało - 18. Piotr Cichocki, 6. Marcel Tyl (90, 10. Lukáš Hrnčiar), 25. Szymon Kaliniec, 2. Paweł Mróz (46, 13. Krzysztof Zawiślak), 9. Dawid Bałdyga, 20. Bartosz Sulkowski (46, 97. Piotr Kwaśniewski) - 28. Kamil Adamek (79, 77. Paweł Rogala).

Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik - 27. Bartosz Boruń, 98. Kacper Kawula (46, 8. Kamil Jadach), 3. Mateusz Słodowy, 44. Jewhenij Zacharczenko, 19. Dawid Szkudlarek - 18. Natan Wysiński (70, 24. Daniel Szymczak), 22. Nataniel Wybraniec, 7. Przemysław Lech, 20. Szymon Gołuch - 21. Daniel Stanclik.

Żółte kartki: Bałdyga, Adamek - Kawula, Zacharczenko.

Czerwone kartki: Dawid Bałdyga (43. minuta, Siarka, za drugą żółtą) - Jewhenij Zacharczenko (67. minuta, Jastrzębie, za drugą żółtą).

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).