Reklama

Enea gra razem z mistrzyniami

Opublikowano:
Autor:

Enea gra razem z mistrzyniami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Grupa Enea nadal będzie sponsorem tytularnym tenisistek stołowych KTS Enea Siarki Tarnobrzeg.

We wtorek, 7 stycznia, w tarnobrzeskim Hotelu Evva podpisana została kolejna już umowa sponsorska pomiędzy Klubem Tenisa Stołowego Enea Siarka Tarnobrzeg a firmą Enea Połaniec. Na konferencji obecni byli: Andrzej Wicik - wiceprezes Enea Połaniec S.A., Zbigniew Nęcek - trener i wiceprezes KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, Tomasz Poręba – poseł do Parlamentu Europejskiego, Dariusz Bożek – prezydent miasta Tarnobrzeg, Wojciech Brzezowski - prezes Zakładów Chemicznych "Siarkopol" w Tarnobrzegu, Barbara Tereszkiewicz-Stach - kierownik drużyny, a także zawodniczki Enea Siarki: Kinga Stefańska, Wu Yue oraz Elizabeta Samara.

- Cieszymy się ze współpracy z klubem, który odnosi sukcesy na skalę europejską . Jesteśmy dumni z tego, że ta współpraca będzie kontynuowana. Enea działa na rzecz lokalnego sportu i kultury oraz wspiera edukację sportową najmłodszych - komentuje Andrzej Wicik, wiceprezes Enei Połaniec.

Nowa umowa sponsorska sprawia, że zarówno trener jak i zawodniczki KTS-u mogą skupić się przede wszystkim na sportowych aspektach, czyli walce na krajowym podwórku o 29-te mistrzostwo kraju, w Lidze Mistrzyń postarać się o awans do półfinału. Dodatkowo wszyscy liczą na to, że kadra narodowa Polski zakwalifikuje się na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

- Nasza współpraca musi się opierać na kontaktach z zacnymi sponsorami i mecenasami, którzy pozwolą nam zbudować budżet umożliwiający granie naszej drużyny w Lidze Mistrzyń, a także granie naszych zawodniczek w indywidualnej rywalizacji międzynarodowej. Wielkim zaszczytem dla nas jest to, że tak zacna firma jak Enea Połaniec S.A. już trzeci rok z rzędu będzie naszym sponsorem strategicznym w nowych rozgrywkach - mówi Zbigniew Nęcek, trener KTS Enea Siarki Tarnobrzeg.

Z tej współpracy cieszy się również europoseł Tomasz Poręba, który pomagał w trudnych rozmowach sponsorskich.

- To wielka szansa dla tenisa stołowego w Tarnobrzegu i w Polsce. Dzięki sukcesom tutaj na Podkarpaciu, cała dyscyplina sportowa staje się coraz bardziej popularna - dodaje Tomasz Poręba.

Obecny na konferencji prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek przypomniał, że Enea pomogła KTS-owi w bardzo trudnej sytuacji. Było warto, bo tarnobrzeżanki odwdzięczają się sukcesami.

- Stworzyliśmy front wspierania naszej perełki, perełki miejskiej i całej Polski. Kiedy słyszę o niej w ogólnopolskich mediach to, jak Enea Siarka, zawodniczki i trener są chwaleni, to serce mi się raduje. I to nie tylko w naszym kraju, drużyny europejskie też wiedzą, gdzie znajduje się Tarnobrzeg - dodaje Dariusz Bożek.

Szczegóły umowy sponsorskiej są objęte tajemnicą handlową. Najbliższe spotkanie KTS zagra w Hodoninie. Już w piątek, 10 stycznia, o godzinie 18 tarnobrzeżanki powalczą z czeską drużyną w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE