Reklama

Czuwaj Przemyśl dalej będzie mógł brać udział w rozgrywkach ligowych? Zawodnicy trenują, środowisko sportowe apeluje o ratunek dla klubu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Czuwaj Przemyśl - okiem kibica/Twitter Rafał Rostkowski

Czuwaj Przemyśl dalej będzie mógł brać udział w rozgrywkach ligowych? Zawodnicy trenują, środowisko sportowe apeluje o ratunek dla klubu - Zdjęcie główne

Co dalej z przemyskim Czuwajem? | foto Czuwaj Przemyśl - okiem kibica/Twitter Rafał Rostkowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Czuwaj Przemyśl - klub o 104-letniej tradycji może całkowicie zniknąć z piłkarskiej mapy Polski. Informowaliśmy już o decyzji likwidacji Stowarzyszenia Czuwaj Wiaro. Czy to rzeczywiście oznacza koniec "Harcerzyków"? Głos w dyskusji zabrała prezes stowarzyszenia Jolanta Korab.

Wracamy do tematu likwidacji Klubu Sportowego Czuwaj Przemyśl. Oświadczenie opublikowała Jolanta Korab, prezes Stowarzyszenia Czuwaj Wiaro.

Na swoim Facebooku prezes zaznaczyła, że klub nie jest likwidowany, chodzi tylko o stowarzyszenie.

- W związku z krążącymi, błędnymi informacjami. Stowarzyszenie Czuwaj Wiaro informuje, że Klub Sportowy Czuwaj nie został zlikwidowany. Mając na uwadze dobro klubu zarząd Stowarzyszenia Czuwaj Wiaro podał się do dymisji. W stan likwidacji postawione zostało Stowarzyszenie Czuwaj Wiaro. Decyzja ta podyktowana została licznymi atakami na klub i działaczy. Całą infrastrukturę sportową zgodnie z życzeniem przejmuje Stowarzyszenie Sportowe Zasanie. Są to tylko zmiany formalne. Drużyny sportowa seniorów może przystąpić do rozgrywek regulaminowo i zgodnie z wymaganiami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Stowarzyszenie udzieli pełnego, merytorycznego wsparcia Stowarzyszeniu Sportowe Zasanie w rozpoczęciu statutowej działalności. Czuwaj jest, był i będzie

- napisała Jolanta Korab.

Piłkarze "Harcerzyków" trenują, choć sytuacja nie jest najlepsza. O ratunek dla Czuwaju apelują znane osoby w środowisku piłkarskim. Na Twitterze pisał już o tym choćby były prezes PZPN-u Michał Listkiewicz, a także były sędzia międzynarodowy Rafał Rostkowski. Ten ostatni wprost apeluje do prezes PZPN-u, Cezarego Kuleszy.

- Rozwijanie piłki nie jest łatwe, ale zwijanie też nie powinno. Nie sędziowałem nigdy temu klubowi, ale patrząc na ponad 100-letnią historię chyba jest jasne, co powinien zrobić PZPN. Wygląda to źle.. - napisał na Twitterze.

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun w najbliższych dniach będzie się zajmował całą sprawą. Na słowa Jolanty Korab odpowiada krótko: nie jest możliwe przejęcie infrastruktury sportowej przez inne stowarzyszenie, a całe oświadczenie mija się z prawdą.

- Wzywam władze klubu do wycofania się ze szkodliwej działalności zmierzającej do unicestwienia klubu, a także natychmiastowych działań zmierzających do wybrania nowego zarządu i przywrócenia decyzyjności w klubie. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie mogę zarządu zmusić do jakiegokolwiek działania, ale jeżeli byłemu zarządowi zależy na kontynuowaniu historii klubu to jak najszybciej doprowadzi do wyboru nowego. Informuję jednocześnie, że miasto ma podpisane ze stowarzyszeniem Czuwaj Wiaro umowy, które w przypadku niewywiązywania się z zapisów tych umów zostaną wypowiedziane. Proszę pamiętać, że klub otrzymuje od miasta pieniądze również ze względu na promocję miasta, a to do czego doprowadzono w tej chwili to jest jego antypromocja!

- zaznacza prezydent miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy