Reklama

Czuwaj Przemyśl upada! Podjęto decyzję o likwidacji klubu. Co na to prezydent miasta Wojciech Bakun?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: POSiR Przemyśl

Czuwaj Przemyśl upada! Podjęto decyzję o likwidacji klubu. Co na to prezydent miasta Wojciech Bakun? - Zdjęcie główne

Stadion na którym swoje mecze rozgrywał Czuwaj Przemyśl. | foto POSiR Przemyśl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport O czarnym scenariuszu, czyli likwidacji klubu Czuwaj Przemyśl, nikt nie mówił. Teraz jednak stało się to faktem. Walne Zebranie Stowarzyszenia Czuwaj Wiaro podjęło decyzję o zakończeniu działalności. Czy sprawa jest zamknięta? Fani tego klubu z miasta nad Sanem uważają, że nie. Prezydent miasta Wojciech Bakun komentuje całe zamieszanie.

Klub Sportowy Czuwaj został założony przez harcerzy z Gimnazjum imienia Kazimierza Morawskiego w Przemyślu wiosną 1918 roku. Przez wiele lat był to klub wielosekcyjny. Młodzież grała nie tylko w piłkę nożną, koszykówkę, czy też piłkę ręczną. Były tam także sekcje: hokeja na lodzie, lekkoatletyki, gimnastyki, tenisa stołowego, boksu, łucznictwa.

Ostatecznie teraz została tylko jedna sekcja: piłka nożna. Obecnie Czuwaj grał w klasie okręgowej, grupa Jarosław. Patrząc na historię "Harcerzyki" występowały kiedyś w drugiej lidze (ostatni raz sezon 1997/1998). Od tamtego czasu klub toczył się na dno, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. W 2014 roku Stowarzyszenie Czuwaj Wiaro przejęło klub. Pod względem sportowym Czuwaj po rundzie jesiennej okręgówki zajmuje w tabeli ostatnie, 18. miejsce, z dorobkiem 10 punktów.

Problemy finansowe, organizacyjne i sportowe sprawiły, że zdecydowano się na drastyczne kroki. Na likwidację nie zgadzają się kibice. - Walne Zebranie Stowarzyszenia Czuwaj Wiaro podjęło uchwałę o likwidacji klubu. Walne Zebranie zwołane nielegalnie, członkowie klubu niedopuszczeni do udziału w zebraniu, wiele nieprawidłowości - wskazują fani klubu. Nawet opublikowana została lista osób, które odpowiadają za taką decyzję.

Na ten moment przemyska drużyna może nie przystąpić do wiosennej części sezonu. Los Czuwaju nie jest jednak przesądzony, bo nawet sam prezydent Przemyśla Wojciech Bakun jest zaskoczony taką decyzją.

- Nie wiem na jakiej podstawie podjęto taką decyzję, ale jako organ nadzoru z pewnością o to zapytamy likwidatora.

- pisze na Facebooku Wojciech Bakun.

 

Prezydent miasta opublikował oświadczenie z którego wynika, że "wykorzysta wszelkie dopuszczalne prawem możliwości do przywrócenia normalnego funkcjonowania w klubie."

- Faktem jest, że od jakiegoś czasu władze klubu pozostawały w konflikcie z sympatykami, kibicami, a także zawodnikami i trenerami. Na prośbę sympatyków odbyłem wiele spotkań z zarządem, sympatykami i przedstawicielami zawodników aby prowadzić mediacje i próbować rozwiązać konflikt, który z tygodnia na tydzień przybierał na sile. W ostatnich rozmowach z zarządem zostałem poinformowany, że zarząd na Walnym Zgromadzeniu poda się do dymisji. Z informacji, które docierały do urzędu wynikało, że w klubie dojdzie do zmiany zarządu i klub będzie mógł kontynuować normalne funkcjonowanie.

- pisze prezydent Bakun.

Dlatego decyzja o rozpoczęciu procesu likwidacji była dla niego zaskoczeniem. - Uściślając: klub nie został zlikwidowany, ale rozpoczął proces likwidacji klubu, może on trwać miesiące, a nawet lata. Ze względu na mój wyjazd w tym dniu do Warszawy, oddelegowałem na Walne kierownika Biura Prezydenta Miasta, Pana Maćka Wolańskiego. To w pierwszej kolejności od niego dowiedziałem się o karygodnym sposobie prowadzenia spotkania, zaskakujących procedurach wykluczania członków ze spotkania, wypraszania sympatyków z budynku klubu. Karygodnym jest również próba wyproszenia przedstawiciela Prezydenta Miasta. Wszystkie doniesienia, które pojawiły się później tylko potwierdzały skandaliczny sposób prowadzenia tego zebrania i złamanie wszelkich procedur demokratycznego prowadzenia stowarzyszenia, zwłaszcza kierującego tak zasłużonym dla miasta klubem jakim niewątpliwie jest Czuwaj Przemyśl - dodaje włodarz Przemyśla.

Samorządowiec zapewnia, że chce pomóc Czuwajowi.

- Analizowaliśmy możliwości prawne przywrócenia normalnego funkcjonowania klubu i ponownie spotkajmy się w poniedziałek. Wzywam jednak władze klubu do wycofania się ze szkodliwej działalności zmierzającej do unicestwienia klubu, a także natychmiastowych działań zmierzających do wybrania nowego zarządu i przywrócenia decyzyjności w klubie. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie mogę zarządu zmusić do jakiegokolwiek działania, ale jeżeli byłemu zarządowi zależy na kontynuowaniu historii klubu to jak najszybciej doprowadzi do wyboru nowego. Informuję jednocześnie, że miasto ma podpisane ze stowarzyszeniem Czuwaj Wiaro umowy, które w przypadku niewywiązywania się z zapisów tych umów zostaną wypowiedziane. Proszę pamiętać, że klub otrzymuje od miasta pieniądze również ze względu na promocję miasta, a to do czego doprowadzono w tej chwili to jest jego antypromocja!

- zaznacza prezydent miasta.

Do sprawy będziemy wracać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy