Reklama

Znamy projekt pierwszego parku kieszonkowego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Rzeszowa

Znamy projekt pierwszego parku kieszonkowego - Zdjęcie główne

projektowany park kieszonkowy | foto UM Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Poznaliśmy projekt i założenia pierwszego parku kieszonkowego w Rzeszowie. To jedna z flagowych obietnic wyborczych prezydenta Konrada Fijołka.

Duże drzewa, jak lipy czy brzozy, byliny, kwiaty, zioła, a wokół ławeczki, parklety i huśtawki. To wszystko znajdzie się w nowym parku kieszonkowym, który powstać ma na osiedlu Króla Augusta.

Nowy park powstanie w rejonie skrzyżowania ulic Reymonta i Króla Augusta. Koncepcję projektową i jego założenia opracował Zarząd Zieleni Miejskiej, na samo zlecenie prezydenta Konrada Fijołka. Ma on liczyć około 20 arów, a wypełnią go drzewa, krzewy, łąki kwietne, byliny czy zioła. Nie zabraknie w nim miejsca na odpoczynek w postaci ławeczek, leżaków czy huśtawek dla dzieci.

- To zadanie z pierwszego zielonego pakietu inwestycji, który wprowadziłem do tegorocznego budżetu Rzeszowa.

- mówi nam Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Nowy ogród (park) ma kosztować około 300 tysięcy złotych. Jego realizacja zakończyć ma się na jesień. 

Rzeszowski Ratusz zapewnia, że powstaną kolejne takie miejsca. W planach są także nasadzenia wysokich drzew, na przykład w ciągu ulicy Grunwaldzkiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy