Reklama

Znamy nazwisko nowego dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Anna Magda / Samorząd Województwa Podkarpackiego

Znamy nazwisko nowego dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie [WIDEO] - Zdjęcie główne

Na zdjęciu (od lewej): nowy dyrektor Janusz Ławiński i marszałek województwa Władysław Ortyl | foto Anna Magda / Samorząd Województwa Podkarpackiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Dyrektorem Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie będzie Janusz Ławicki. Jego rekomendację przyjął zarząd województwa podkarpackiego.

16 marca br. ogłoszono nowego dyrektora KSW Nr 1. Został nim Janusz Ławiński, który od końca listopada 2020 pełnił obowiązki dyrektora placówki. Jego poprzednik Marek Wiater oddał się do dyspozycji zarządu


- Chcę zapewnić, że szpital obecnie działa tak jak powinien działać, czyli spokojnie, pragmatycznie, konsekwentnie oraz przewidywalnie. Są to ważne aspekty, by zabezpieczyć pacjenta w sposób możliwie nam najlepszy. Przed nami stoją wyzwania, które jesteśmy w stanie zrealizować przy obecnej kadrze pracującej w szpitalu.

– powiedział w trakcie briefingu prasowego nowy dyrektor.

Lista zadań i zmian

Głównym zadaniem Janusza Ławickiego będzie przygotowanie szpitala do przekształcenia go w szpital uniwersytecki.

- Główne zadania nowego dyrektora to przygotowanie szpitala do przekształceń związanych z utworzeniem szpitala uniwersyteckiego, przygotowanie placówki do możliwości realizacji zabiegów przy pomocy robota Da Vinci oraz dalsza restrukturyzacja placówki 

– oznajmił marszałek Władysław Ortyl.

Zarząd zaproponował i przyjął dziś zmiany w statucie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1. Te najważniejsze umożliwią utworzenie nowych komórek organizacyjnych w placówce. Mowa o: Poradni Chorób Piersi, Przyszpitalnej Poradni Transplantacyjna, Banku Komórek Krwiotwórczych oraz Podkarpackim Ośrodku Leczenia Raka Gruczołu Krokowego.

Zarząd przyjął także informację ws. przygotowań do utworzenia Podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej. Ta propozycja umożliwi dostęp do unikalnej klasy małoinwazyjnych zabiegów za pomocą robota Da Vinci 

Zastosowanie robota Da Vinci ma przełożyć się na zmniejszenie bólu pooperacyjnego, ryzyka infekcji oraz szybszą rekonwalescencję i powrót do aktywności życiowej i zawodowej.

Zmiany w statucie przewidują także powstanie Działu Controllingu, który został utworzony w związku z wprowadzeniem controllingu finansowego w zakładach opieki zdrowotnej i towarzyszącemu mu wdrożeniu nowego modelu rachunku kosztów.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy