Reklama

Zarząd województwa odwołuje dyrektora szpitala!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Samorząd Województwa Podkarpackiego

Zarząd województwa odwołuje dyrektora szpitala! - Zdjęcie główne

. | foto Samorząd Województwa Podkarpackiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Marek Wiater, pełniący obowiązki dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie został odwołany ze stanowiska.

20 października br. zarząd województwa podkarpackiego podjął decyzje o rozpoczęciu kontroli w KSW Nr 1 w związku z publikacjami medialnymi,  które dotyczyły sytuacji jaka panuje w szpitalnej Klinice Okulistyki. Pojawiły się zarzuty o mobbing i złe zarządzanie kliniką.

30 listopada br. poinformowano o pierwszych wynikach kontroli. Zarząd województwa uznał, że szpitalowi potrzebne jest nowe spojrzenie na jego działalność i podjął decyzję o odwołaniu Marka Wiatera z funkcji dyrektora szpitala.

- Pan Marek Wiater przejął obowiązki w trudnym momencie, bo w trakcie pandemii koronawirusa i po śmierci poprzednika Tadeusza Pióry, który rozpoczął trudny proces restrukturyzacji placówki i prowadził wielomilionowe inwestycje. Członkowie zarządu województwa chcą podziękować mu za pracę poświęcenie i zaangażowanie w kierowaniu szpitalem w tym niełatwym momencie.

- czytamy w komunikacie zarządu. 

Członkowie zarządu powierzyli obowiązki dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 doktorowi nauk med. Januszowi Ławińskiemu, dotychczasowemu kierownikowi Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej Klinicznego Szpitala nr 1 w Rzeszowie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy