Reklama

Wyłudzali kredyty po rzeszowskich bankach. Policja zatrzymała cztery osoby, trzy z nich zostały tymczasowo aresztowane

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KMP Rzeszów

Wyłudzali kredyty po rzeszowskich bankach. Policja zatrzymała cztery osoby, trzy z nich zostały tymczasowo aresztowane - Zdjęcie główne

Policja w Rzeszowie rozbiła szajkę wyłudzającą kredyty | foto KMP Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zatrzymali cztery osoby, podejrzane o wyłudzanie kredytów i pożyczek. Trzy z nich zostały aresztowane. Jak wyglądał przestępczy preceder?

Pod koniec marca, funkcjonariusze policji zostali zawiadomieni przez pracowników jednego z rzeszowskich banków, o możliwej próbie oszustwa.  Do placówki bankowej zgłosili się kobieta i mężczyzna celem podpisania umowy o kredyt gotówkowy. Miała to być finalizacja wniosku złożonego dwa tygodnie wcześniej przez 42-latka, organizatora procederu. Z ustaleń policjantów wynikało, że skontaktował się on z bankiem za pośrednictwem infolinii, a następnie pocztą elektroniczną przesłał skany sfałszowanego dowodu osobistego, zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach oraz zaświadczenie o odprowadzaniu składek na ubezpieczenie.

Podczas policyjnej interwencji ustalono, że próby wyłudzenia kredytu dokonywali dwaj mężczyźni w wieku 29 i 42 lat. Byli oni tzw. słupami, którzy mieli tylko sfinalizować umowę kredytową, na wniosek wspomnianego wcześniej 42-latka. 

Prokuratura w Rzeszowie przedstawiła mężczyznom zarzuty usiłowania oszustwa i posługiwania się podrobionymi dokumentami. Decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie zostali oni aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia. 

Kilka dni później policjanci zatrzymali także kolejną osobę, 35-letniego mężczyznę. Opłacał on wynajmowane przez 42-latka samochody, z których ten następnie korzystał podczas przestępstwa. 35-latek usłyszał zarzut pomocnictwa w oszustwie.

Sam organizator oszustwa ukrywał się. Został zatrzymany w Stalowej Woli. 42-latek, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, był już znany policjantom za wcześniejsze podobne przestępstwa. Usłyszał on zarzut współudziału w usiłowaniu oszustwa, podrobienia dokumentów i posłużenia się nimi.
Na wniosek prokuratora, decyzją sądu on również najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.  

Jak informuje rzeszowska policja, sprawa ma charakter rozwojowy. Sprawdzane są kolejne instytucje, gdzie mogło dojść do identycznego oszustwa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy