Reklama

Rośnie liczba zleceń dla detektywów. Mieszkańcy Podkarpacia sprawdzają głównie swoich partnerów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Rośnie liczba zleceń dla detektywów. Mieszkańcy Podkarpacia sprawdzają głównie swoich partnerów - Zdjęcie główne

Ufamy, ale sprawdzamy. Agencje detyktywistyczne na Podkarpaciu mają co robić | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Tylko w samym Rzeszowie działa kilkiadziesiat agencji detektywistycznych i detektywów prywatnych. W całym regionie usługi detektywistyczne świadczy nawet 300 podmiotów. Jedno jest pewne - na brak zleceń nie narzekają.

Detektywi mają co robić...

Jak wynika z analiz portalu Oferteo.pl tylko w 2022 roku 55 różnych detektywów z Rzeszowa złożyło 362 oferty zleceniodawcom. Ogłoszenia, które pojawiają się na tej stronie, dotyczą m.in. monitoringu danego miejsca, udowodnienia zdrady, wywiadu gospodarczego wobec wierzyciela.

Sprawdzenie wierności partnera lub partnerki to najczęstsze zlecenia oferowane detektywom.  

- Po podjęciu zlecenia, podpisaniu umowy, spotykamy się z klientem i omawiamy szczegóły. Często prosimy o opis sytuacji życiowej, dane wraz ze zdjęciem, osoby obserwowanej - mówi nam Maciej, jeden z prywatnych detektywów w Rzeszowie. 

- Czy każde zlecenie daje oczekiwany przez klienta rezultaty? - pytamy. 

- I tak i nie. Są klienci, którzy są prawie pewni zdrady, lecz potrzebują dowodów w postaci zdjęć czy nagrań, inni podejrzewają o zdradę, która nie zawsze się potwierdza - przekazuje. 

- Niekiedy dzień, niekiedy tydzień, niekiedy znacznie dłużej. Każda sprawa jest inna, tak jak jej okoliczności - mówi detektyw. 

Maciej działa sam, w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej. Pomaga mu rodzina.

- To najlepsze rozwiązanie. Możemy np. chodzić za obserwowaną osobą, stwarzając pozory szczęśliwej rodzinki - śmieje się Maciej. 

Nie tylko zdrady

- Klient potrzebuje zweryfikować czy podana osoba jest osobą, za którą się podaje i robi to, za co wziął zaliczkę - brzmi jedno ze zleceń. 

Zleceniodawcy proszą także detektywów np. o ustalenie majątku wierzycieli. 

- Miałem raz taką sprawę, gdzie wierzyciel prosił mnie o pomoc w ustaleniu rzeczywistego majątku, używanego przez dłużnika. Chodziło o zaległości na nieopłaconych fakturach na ponad 100 tysięcy złotych. Dłużnik nie miał teoretycznie nic na siebie, wszystko miał zapisane na członków rodziny. Niemniej swoje usługi wykonywał osobiście, chwaląc się, że to jego sprzęt. Jak ta sprawa się skończyła - nie wiem - opowiada Maciej, nasz rozmówca. 

Jak podaje Oferteo.pl, wywiady gospodarcze stanowią około 9 procent wszystkich zleceń na usługi detektywistyczne na tym portalu. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy