Reklama

Wycinka drzew przy Żwirowni. Po niej nastąpi zabudowa terenu [ZDJĘCIA – MAPA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Deweloper zdążył już odgrodzić teren inwestycji. Budowa bloków, tuż przy jeziorze Żwirownia w Rzeszowie, zostanie poprzedzona wycinką drzew. Aktualnie właściciel terenu ma pozwolenie na budowę jednego budynku. Wiemy jednak, że na tym się nie skończy.

Nie jest tajemnicą, że mieszkańcy podchodzą negatywnie do zabudowy mieszkaniowej terenów przy Żwirowni. Przez wiele lat na sesjach rady miasta mówiło się o tym, że jest to szczególny teren, na którym miasto powinno postawić na rekreacyjną zabudowę. Tak się jednak nie stanie, bo działki znalazły się w rękach dewelopera.


Zaczynamy od wycinki

Według naszych ustaleń właścicielem odgrodzonego terenu jest spółka NG Development, która jeszcze w 2018 roku wnioskowała do Rady Miasta Rzeszowa o zamianę terenu. Deweloper był wówczas w posiadaniu 30-arowej działki pomiędzy ulicą Grabskiego a zalewem, zaś miasto dysponowało wtedy 70-arową działką pomiędzy ulicą Kwiatkowskiego i południowym brzegiem kąpieliska. Radni wydali wówczas zgodę na zamianę.

Inwestycja rozpocznie się od wycinki 64 drzew. Wniosek w tej sprawie wpłynął do ratusza pod koniec lipca 2020 roku. Zdaniem władz miasta inwestor wnioskował o usunięcie 34 drzew, kolejne 30 drzew jest chorych, w związku z czym ich usunięcie jest konieczne. 

- Za te 64 drzewa nasadzonych będzie 30 nowych, a inwestor za wycinkę zapłaci miastu 40 tys. zł.

- wyjaśnia Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Na terenie inwestycji ruszyły już pierwsze prace w związku z wycinką. W następnej kolejności rozpoczną się prace związane z zabudową.

Jaka zabudowa?

 Kwestia zabudowy tego terenu elektryzuje mieszkańców równie mocno jak sama wycinka drzew. Aktualnie deweloper jest w posiadaniu jednego wniosku na zabudowę

- Na razie wydaliśmy pozwolenie na jeden budynek do 9 kondygnacji. 

- tłumaczy Artur Gernand. 

Wiemy jednak, że na tym się nie skończy. W planach inwestora jest stworzenie, na terenie pomiędzy ul. Kwiatkowskiego i Żwirownią, pięciu budynków, z czego najwyższy może mieć aż 15 kondygnacji. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy