Reklama

Przy Żwirowni powstanie pięć wieżowców! Inwestor czeka już tylko na pozwolenie rozpoczęcia robót

Opublikowano:
Autor:

Przy Żwirowni powstanie pięć wieżowców! Inwestor czeka już tylko na pozwolenie rozpoczęcia robót - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Deweloper otrzymał już decyzję o warunkach zabudowy. Teraz czeka jedynie na pozwolenie rozpoczęcie budowy, które Wydział Architektury w Rzeszowie może wydać do trzech miesięcy.

To o czym informowaliśmy jeszcze we wrześniu bieżącego roku stało się faktem. Mieszkańcy osiedla mogą się powoli żegnać z terenami zielonymi pomiędzy Żwirownią i ul. Kwiatkowskiego. Deweloper otrzymał od miasta jeden z niezbędnych wniosków. Teraz czeka jedynie na pozwolenie rozpoczęcia robót. 


CZYTAJ TAKŻE:

Co słychać w innych miastach Podkarpacia?


- Pod koniec października wpłynął do nas wniosek o pozwolenie na budowę. Ma tam powstać pięć budynków o wysokości od 10-ciu do 15-nastu pięter. Mamy trzy miesiące na rozpatrzenie pisma. 


- wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Wytną 64 drzewa

O wnioskowanym pozwoleniu na budowę dowiedzieliśmy w związku z prośbą inwestora o zgodę na wycinkę drzew na terenie przyszłej inwestycji, na którą ratusz oczywiście wydał zgodę. 

- Wniosek o usunięcie 64 drzew wpłynął pod koniec lipca. 30 drzew było chorych, zaś 34 usuniemy na wniosek inwestora. W zamian za to będą nowe nasadzenia na tym terenie. 


- dodaje Maciej Chłodnicki. 

Kto jest tajemniczym inwestorem? Chodzi zapewne o spółkę NG Development, która jeszcze w 2018 roku wnioskowała do Rady Miasta Rzeszowa o zamianę terenu. Deweloper był wówczas w posiadaniu 30-arowej działki pomiędzy ulicą Grabskiego a zalewem, zaś miasto dysponowało wtedy 70-arową działką pomiędzy ulicą Kwiatkowskiego i południowym brzegiem kąpieliska. Radni wydali wówczas zgodę na zamianę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE