Reklama

Wycinka drzew przy ul. Dominikańskiej w Rzeszowie. Urząd Miasta wydał oświadczenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wycinka drzew przy ul. Dominikańskiej w Rzeszowie. Urząd Miasta wydał oświadczenie - Zdjęcie główne

Pomimo protestów przy ul. Dominikańskiej w Rzeszowie wycięto 42 drzewa.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa, dementuje opublikowane w mediach społecznościowych informacje dotyczące wycinki drzew przy ul. Dominikańskiej. Jak twierdzi, wprowadzają one opinię publiczną w błąd.

Do wycinki drzew na ul. Dominikańskiej doszło w miniona sobotę, pomimo protestu mieszkańców i nakazu jej wstrzymania wydanego przez rzeszowskich urzędników. Pod topór poszły 42 drzewa. Wycinkę zlecił inwestor, który chce w tym miejscu wybudować blok mieszkalny. Do niego należy działka.
 
Oto treść oświadczenia wydanego w sprawie wycinki przez Urząd Miasta Rzeszowa:
Decyzja o wycince drzew przy ul. Dominikańskiej w Rzeszowie, o którą wystąpił deweloper, została wydana 29 października 2020 roku, czyli osiem miesięcy przed objęciem urzędu przez prezydenta Konrada Fijołka. W związku z tym obarczanie odpowiedzialnością za zaistniałą sytuację obecnego prezydenta jest niezgodne z prawdą.
Fundacja Będzie Dziko w 2020 roku wystąpiła z wnioskiem o uznanie jej za stronę postępowania. Ze względu na błędy formalne złożonego przez fundację wniosku, nie została ona uznana za stronę. Fundacja złożyła zażalenie do SKO, które w maju 2021 roku nakazało uzupełnienie dokumentacji, wskazując bardzo dokładnie, co należy uzupełnić. W związku z tym, wystąpiono do Fundacji Będzie Dziko o uzupełnienie wniosku. Fundacja nadal nie uzupełniła wniosku prawidłowo i ponownie nie została uznana za stronę postępowania. 23 września 2021roku SKO ponownie nakazało uzupełnienie wniosku przez fundację. 
W dniu 8 października 2021 roku Fundacja uzupełnia wniosek i 11 października 2021 r. Fundacja została uznana za stronę w postępowaniu. 13.10.2021roku Fundacja wniosła odwołanie od decyzji o wycince, którą Urząd Miasta Rzeszowa przekazał deweloperowi za pośrednictwem gońca. Jest to procedura szybsza niż dostarczenie decyzji pocztą. 

Niestety, odwołanie nie zostało odebrane przez dewelopera. Pracownicy tej firmy oświadczyli gońcowi, że mają zakaz odbierania korespondencji, natomiast właściciel był nieobecny. 

W sobotę od godz. 7 rano wycinka została przeprowadzona przez dewelopera w asyście wynajętej ochrony, pomimo tego, że na miejscu pojawili się przedstawiciele Policji i Urzędu Miasta Rzeszowa, którzy poinformowali, że od decyzji na wycinkę drzew jest odwołanie i w związku z tym decyzja nie jest ostateczna.  

Przedstawiciele Urzędu Miasta zwrócili się do firmy prowadzącej wycinkę, o jej wstrzymanie. Pomimo obietnicy wstrzymania wycinki do poniedziałku 18.10.2021roku, firma nie dotrzymała ustaleń. Po opuszczeniu terenu przez pracowników Urzędu Miasta, drzewa zostały wycięte. 

Deweloperowi decyzją została naliczona zgodnie z przepisami prawa opłata za wycinkę w wysokości ponad 100 000 zł. Niestety od 16 grudnia 2016 roku (tzw. Lex Szyszko), opłaty za wycinkę drzew zostały drastycznie zmniejszone i nie powstrzymują działań deweloperów. 

Obecnie zmienia się polityka Urzędu Miasta Rzeszowa, względem wydawania pozwoleń na wycinkę drzew. Wprowadzamy większy rygor w tym zakresie.  Wszystkie wnioski o wycince trafiają na biurko prezydenta, który wraz z pracownikami szczegółowo analizuje te wnioski.  Decyzji wydanych wcześniej nie jesteśmy w stanie cofnąć. Prowadzimy dialog z deweloperami, jednak takich działań, jak przy ulicy Dominikańskiej nie będziemy tolerować i zastosujemy wszystkie możliwe prawnie sankcje.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy