Reklama

WSIiZ w Rzeszowie solidarna z Ukrainą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

WSIiZ w Rzeszowie solidarna z Ukrainą  - Zdjęcie główne

foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Władze Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie skierowały do wszystkich studentów oraz pracowników list, w którym solidaryzują się z Ukrainą. Oto jego treść.

Szanowni Państwo,

Z uwagą i niepokojem śledzimy relacje medialne na temat konfliktu miedzy Rosją a Ukrainą. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie studiuje i pracuje wiele osób z obywatelstwem ukraińskim, a grupa ta jest ważną częścią naszej akademickiej wspólnoty, to nasi Współpracownicy, Koledzy i Koleżanki, a niejednokrotnie także Przyjaciele.

Naruszenie granicy ukraińskiej przez Rosję i wejście sił rosyjskich na terytorium samozwańczych republik stanowi pogwałcenie międzynarodowego prawa i budzi najgorsze skojarzenia. W tej sytuacji deklarujemy ze strony Władz i całej naszej uczelnianej wspólnoty pełną solidarność z naszymi ukraińskimi Studentami oraz Pracownikami. Podzielamy Państwa obawy dotyczące utrzymania niezależności i wolności państwa ukraińskiego, rozumiemy też strach o pozostawioną w domach rodzinę.

W przypadku pogorszenia się sytuacji Władze Uczelni deklarują pomoc, prosimy również pamiętać, że w strukturze WSIiZ działa Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju i każdy, kto potrzebuje wsparcia psychologicznego, może się tam zwrócić.

Mimo zaistniałej sytuacji wyrażamy nadzieję w skuteczność międzynarodowych działań dyplomatycznych i wierzymy, że konflikt nie będzie eskalował.

Z wyrazami szacunku

Prezydent – dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ

Rektor – dr Wergiliusz Gołąbek  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy